İran'da Darbe Ayaklanması

İran'ın bir çok şehrinde halk ayaklanmasının başladığı yönünde bilgiler geliyor.

Dünya 29.12.2017, 23:21 29.12.2017, 23:21
İran'da Darbe Ayaklanması

İran’da pek çok şehirde 30 Aralık Cumartesi günü için sokağa çıkma ve eylem alanlarına gelme çağrısı yapılıyor.

Perşembe günündem beri aralıksız gösteriler yapılıyor. Meşhed"de başlayan gösteri Kirmanşah"a uzandı Ve halk "demokrasi" istiyor.

Aralarında eylemin bu gece sıçramadığı şehirler de var.

İran’da devam eden eylemlere dair bir detay önemli; halk Ayetullah Hameney’in şahsında sadece radikallere yönelik isyan etmiyor, reformist/ılımlı koalisyonunun seçtiği cumhurbaşkanı Ruhani’ye yönelik de bir isyan var sloganlarda. Sistemin tüm kanatlarına karşı bir tepki seli var.

ABD, İran"daki hükumet karşıtı protestoları ""barışçıl"" olarak niteledi ve protestolardaki tutuklamaları ""şiddetle"" kınadı...

Yorumlar (1)
HALK EĞİTİMCİ 3 yıl önce
Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan müdür yardımcılarının mağduriyetleri çok güzel bir şekilde anlatılmış. Yaklaşık olarak 1000 tane Halk Eğitimi Merkezi var. Haberin altındaki yorum ve beğenilerin sayısı 10'a bile ulaşmamış. Bu gösteriyor ki mağdur durumdaki arkadaşlar mücadele etmiyor. Bu adaletsizliği kanıksamışlar. Halbuki haber sitelerinde bu durumu gündeme getirmek için çaba göstermek lazım. Sendikalara e-mail, belgegeçer ve telefonla ulaşarak konuyu onların da gündemine taşımak lazım. Çünkü sendikalar istese, özellikle de yetkili sendika bu çözülmeyecek bir sorun değil. Talepler, afaki abartılı talepler değil. Sürekli takip ediyorum. Bu konu üye sendikaların gündeminde yok bile. Halbuki bu sorunu, sendikalara çeşitli yollarla ulaştırdık. Vesselam var bir ilgisizlik. Ama en önce mağdur olanların kendileri tarafından. Çözüm için halk eğitimci olarak bizlerin konuyu ciddi bir şekilde önce kendi gündemimize almamız lazım. Sonra da ilgili platformlarda gündeme taşımamız lazım.
banner51
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 04:18
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:55