Mossad ve CIA'nın 2023 projesi Erdoğan'ı devirmek

Yahudi sermayesinin finansörlüğünde, eski Mossad başkanı tarafından kurulan Turkish Democracy Project (TDP) adlı psikolojik harekat platformu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 2023 seçimlerinde devirmek için harekete geçti.

Dünya 12.11.2021, 10:41
Mossad ve CIA'nın 2023 projesi Erdoğan'ı devirmek

Türkiyenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi, Türkiye düşmanı çevreleri rahatsız ediyor. Şimdiye kadar tüm çabalarına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğanı deviremeyen uluslararası örgütler, bu kez tek bir çatı altında birleşerek harekete geçti. SABAH, finansörlüğünü Yahudi sermayesinin yaptığı ve eski Mossad başkanlarının kurduğu Turkish Democracy Project (TDP) adlı düşünce kuruluşu ve psikolojik harekat platformunun Erdoğanı 2023 seçimlerinde devirme planını deşifre ediyor.

PLANIN İLK ADIMI

Plan kapsamındaki en büyük adım geçtiğimiz Haziran ayında atıldı. Türkiyede siyasi ve ekonomik kriz için kolları sıvayan Turkish Democracy Project (Türk Demokrasi Projesi), ABDde faaliyete geçirilen UANI, CEP ve JFK adlı kuruluşların bünyesinde yer alan, bürokrasi ve istihbarat geçmişi olan kişiler ile FETÖ mensuplarının katkılarıyla 23 Haziran 2021de ABDnin New York şehrinde kuruldu.

MOSSAD BAŞKANLARI KURDU

TDPnin kurucuları arasında ise İsrail Gizli Servisi Mossadın eski başkanları Meir Dagan, Tamir Pardo yer alıyor. Kuruluşun danışma konseyinde yer alan John Bolton, Eski İç Güvenlik Konseyi Bakanı Frances Townsend ve eski Florida Valisi Jeb Bushun da aralarında olduğu 7 üyenin aynı zamanda TDPnin Danışma Konseyinde de yer alması dikkat çekiyor. TDPnin yönetim yapısında 1 başkan, 9 kişilik danışma konseyi ve 1 kıdemli danışmandan oluşuyor.

KİMLER VAR?

Başkanlığını ABDnin eski BM Büyükelçisi Mark D. Wallace üstlendi. Yönetimde ise şu isimler yer alıyor: ABDli eski senatör Joseph Lieberman, Eski İç Güvenlik Konseyi Bakanı Frances Townsend, eski ABD Başkanı Donald Trumpın İç Güvenlik Danışmanı John Bolton, Eski ABD Başkanı George W. Bushun kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush, eski ABD Dışişleri Bakanlığı danışmanı David L. Phillips, CIAin eski İran uzmanı Norman T. Roule, CIA eski Operasyon Direktör Yardımcısı Robert G. Richer, ABDnin eski BM Daimi Temsilcisi eski Büyükelçi Alejandro D. Wolff, İtalyanın eski ABD ve İsrail Büyükelçilisi Giulio Terzi di SantAgata, danışman ve analist Diliman Abdulkader, yönetici Madeleine Joelson.

FETÖ VE BAE DESTEKLİ

TDP, faaliyetlerini "turkishdemocracy. com" isimli internet sitesi ve "turkish_ project" adlı Twitter hesabından haber ve yazı paylaşarak sürdürüyor. İnternet sitesinde, FETÖ menşeli Ahval, Duvar English, Al Monitor, The Jerusalem Post gibi ülkemiz aleyhindeki yazılara yer verdiği bilinen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail destekli yabancı medya organlarının haber/ analizleri yayımlanıyor. Sosyal medya hesaplarından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hakkında negatif algı oluşturma amaçlı kaleme alınan yazı, yorum ve raporlar paylaşılıyor. Özellikle Ahval ve Al Monitor gibi FETÖ/PDY ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından desteklenen medya organları ile etkileşim içinde olunması dikkat çekiyor.

TDPnin arka planında ise 2 farklı aktör var. Bunlardan ilki Pensilvanya merkezi FETÖ/PDYnin mensuplarından firari Aykan Erdemir ve eski Polis Akademisi öğretim görevlisi firari Süleyman Özeren. Bu iki ismin TDP bünyesinde görev aldıkları yönündeki haberler nedeniyle TDPden ayrıldıkları öne sürülüyor. Ahval isimli örgüte müzahir sitenin Temmuz ayında Youtube hesabında TDP Türk halkı için çalışıyor başlığıyla TDP CEOsu Mark D. Wallace ile yapılan bir röportaj yayınlanması, örgütün TDPye arka plandan verdiği desteği gözler önüne seriyor.

ARTIK TEK ÇATI ALTINDALAR

TDP yönetiminin en önemli özelliği, ABDnin siyaset, dış politika, güvenlik ve istihbarat alanlarında resmi olarak görev yapıp ardından ABDnin Ortadoğuya yönelik planlamaları doğrultusunda faaliyet gösteren kuruluşlarında yönetici ve danışman olarak yer alan isimlerden oluşması oldu. Örgüt, ABDnin politikaları ve milyarder Thomas Scott Kaplanın Ortadoğuya yönelik çıkarları doğrultusunda bir araya gelen alanında uzman kişiler tarafından kuruldu. Türkiye karşıtı faaliyet gösteren kuruluşlardaki isimler TDP bünyesinde tek çatı altında bir araya geldi.

YAZIŞMALAR ELE VERDİ

TDPye FETÖnün dışında destek veren ikinci aktör ise BAE. İsrail lobisi ile ilişkisi bulunan BAEnin Washington Büyükelçisi Yousef Al Otaibaya ait e-posta yazışmaları 2017de açık kaynaklara sızdı.

Otaibanın, UANI CEOsu M. D. Wallace ile 2014 itibarıyla bağlantılı olduğu ortaya çıkarken, Wallaceın UANI tarafından yapılacak bir organizasyonun finansmanı hakkında Otaiba ile yaptığı mesajlaşma, kuruluşun ABDnin İrana yönelik politikasını yakından takip eden BAEnin çıkarları doğrultusundaki faaliyetleri destekler nitelikte.

ABDURRAHMAN ŞİMŞEK

Kaynak : Sabah

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı