Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yaz tatilinde ilk kez Türkiye'nin 81 ilinde Yaz Okulları açacak. Öğrencilerin akademik gelişimini arttırmayı hedefleyen Destekleme Ve Yetiştirme Kursları, öğretmenlerin de mesleki kariyerlerinin gelişimini olanaklı hale getirecek. Peki DYK başvuru takvimi 2024 yılında öğretmen ve öğrenciler için nasıl belirlendi?

DYK Başvuru Takvimi 2024

DYK yaz okulları 1 Temmuz - 29 Ağustos 2024 tarihleri arasında aktif olacak. Eğitim ve öğretim yılını desteklemek için verilecek olan DYK kursları ise 2 Eylül 2024 - 6 Haziran 2025 tarihleri arasında verilecek.

Yaz okulları bu yıl ilk kez Türkiye'nin 81 ili için açılacak. Ve başvurular, hem öğretmen hem de öğrenciler için 3 - 12 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacak.

MEB'in Mezuniyet Genelgesine Göre Kıyafet zorunluluğu yok! MEB'in Mezuniyet Genelgesine Göre Kıyafet zorunluluğu yok!

DYK Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular öğrenciler tarafından https://e-kurs.meb.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. Üst tarafta yer alan Öğrenci Başvurusu butonu tıklandığında, öğrencinin karşısına üç ayrı seçenek çıkacak.

• e-Okul Öğrenci Başvurusu

• Açık Lise Öğrenci Başvurusu

• Mezun Öğrenci Başvurusu

Öğrencinin, bu üç alternatiften, kendisine uygun olanı seçmesi gerekecek. Sonrasında kendisinden istenen bilgilerin girişini yapıp, adımları takip ederek başvuru sürecini tamamlayabilecek.

Başvuru sırasında, kurs merkezi tarafından belirlenen dersler arasından seçim yapılması gerekecek.

DYK Öğretmen Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için öğretmenler de öğrenciler gibi https://e-kurs.meb.gov.tr adresini kullanacak. Ancak burada dikkat edilmesi gereken detay, öğretmenin MEB'e bağlı olması ya da olmamasına göre seçeceği ekrandan başvuru yapmasının gerekliliği olacak.

Başvuru ekranında kendisinden istenen bilgileri girmesi gereken öğretmenler, adımları takip ederek başvuru sürecini tamamlamış olacaklar.