Eğitim Bir Sen Malatya 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin SÖYLEMEZ: Şube müdürlüğünde 76. madde haksızlığı devam ediyor.

MEB, Şube Müdürlüğü Sınavı'nı niye açıyor ki!?

Tavsiyemizdir: - 76.Madde haksızlığı devam ediyor iken sınava girmeyin!, İleri yıllarda taşrada ezilmeyin.

Sınav puanı hiç bir dönem olmayanlarımız, bu görevi daha önce hak etmeyen arkadaşlara da görevi iade etmeyi tavsiye ediyorum....

Bir taraftan Şube Müdürlüğü için sınav açacaksınız, şube müdürü olmak için sınavdan geçme şartı koyacaksınız (ki doğru), hatta bir de mülakata alacaksınız. Sonra taşraya atayacaksınız, eski özlük haklarını yok edip geçim sıkıntısı yaşatacaksınız (uzman öğretmen, başöğretmen olma yolunu kapatacaksınız), tüm zorluklara rağmen rotasyon ya da isteğe bağlı atama döneminde merkezi yerlere gelme umudunun arefesinde yüzlerce kişiyi 76.Madde adı altında haksız yere münhal yerlere atayıp kadrolu şube müdürlerinin hayalini yok edeceksiniz.

Diyanet Sen Şube Başkanından CHP'li Tanal'a tepki: Vekil misin, şovmen mi? Diyanet Sen Şube Başkanından CHP'li Tanal'a tepki: Vekil misin, şovmen mi?

Atanan kişiler ile ilgili bir sıkıntı yok, birçoğunun da layık olduğu, değer katacağı aşikar, Ancak, layık olanlar sadece bu arkadaşlar da değil. Bu ve benzeri durumlar haklı gerekçeler de olamaz. Haksızlık her zaman haksızlıktır, zulüm her zaman zulümdür, kim olması kimden gelmesi önemli değil.

Umarım yeni gelecek Milli Eğitim Bakanı kurumsallaşma adına bu haksız uygulamaya son verip hukuku uygular. Adalet her zaman ve hepimize lazım...

Hüseyin SÖYLEMEZ

Eğitim Bir Sen Malatya 1 No'lu Şube Başkanı

Editör: Haber Merkezi