Bilim adamı diye ekranlardan yıllarca milletimize, inancımıza ve değerlerimize hakaret eden Celal Şengör...

***BİLİM ADAMINA BAKAR MISINIZ!***

Bilim adamı diye ekranlardan yıllarca milletimize, inancımıza ve değerlerimize hakaret eden Celal Şengör:

"MEB eğitim reformu uygulamaya konulursa, ülkemiz Afganistan'dan da beter bir duruma düşecek. Ne doktorumuz ne mühendisimiz ne sanatçımız kalacak. Elimde imkan olsa Milli Eğitim Bakanı'nı vatana ihanetten tutuklarım." demiş.

Cehalet, önyargı, batı uşaklığı, jakoben tavırlar, eskiye özlem…

Son zamanlarda solcu, fetöcü ve 28 Şubat özlemi içinde olan eski tüfeklerde, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN’e saldırmak moda oldu.

İzliyoruz fakat hatırlatalım, bizim bir ölçümüz vardır; bu mızıkacı takımı kime ne kadar saldırıyor ve onu ne kadar hedefe koyuyorsa, biz de onun ne kadar doğru ve isabetli bir tercih olduğunu anlıyoruz.

Sn. Şengör, geçmişte bu kafayla ne kadar tutukladığınız, yargıladığınız, hapse attığınız, idam ettiğiniz devlet adamı varsa, milletimiz hepsini bir kahraman olarak gördü ve baş tacı yaptı.

Geçiniz bu ucuz tavırları ve şu ahir ömrünüzde olsun bari milletimizin bilinçlenmesi için bir cümleniz olsun.

İşte Memur Sendikalarının Üye Sayıları İşte Memur Sendikalarının Üye Sayıları

Mesela deyin ki; “Bu ülkenin namuslu bilim adamlarına, değerlerimizi kuşanmış doktorlara, hocalara, öğretmenlere… ihtiyacı var.” deyin. “Batı, Gazze’de iflas etti, meğer bizi de boş masalları ile uyutmuşlar.” deyin.

Size rağmen gelecek nesillere sahip çıkacağız ve insanlığa huzur ve barışı getirmek için kendimize döneceğiz, tarih sizi değil bizi yazacak.

TALAT YAVUZ

EBS Genel Sekreteri

Editör: Serhat SALİMOĞLU