İkinci Dönem İçin Milli Eğitimden Duyuru Geldi

Öğrenciler ikinci dönem için uyarıldı! Tüm okullar için geçerli olacak bir duyuru paylaşıldı!

Eğitim 28.01.2024, 15:18
İkinci Dönem İçin Milli Eğitimden Duyuru Geldi

81 il adına geçerli olacak yeni bir yönerge duyuruldu. Bu yönerge ile ilgili detaylar netlik kazandı. Okullarda yeni bir dönem başlayacak. Bütüncül eğitim yaklaşımı kapsamında zümre öğretmenleri iş birliği yapacak. İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı paylaştı
Milli eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış duyuru ile birlikte okullarda yeni bir dönem başlayacağı paylaşıldı. Yapılan açıklamalar kapsamında bütüncül eğitim yaklaşımı başlığı altında hazırlanmış olan yeni yönerge farklı alanlardaki zümre öğretmenlerinin birbirleri ile birlikte iş birliği içinde olacağı bir duruma odaklanıyor. Yeni düzenlemeyle birlikte eğitim kurumları ve zümre yönergesi üzerinde yapılan değişiklikler şekillenecek. Artık farklı alanlardaki zümredeki öğretmenler ders müfredatının uygulanması sürecinde disiplinler arası yaklaşımlarda bir arada çalışacak.

Farklı cümlelerdeki öğretmenler bir arada çalışacak
Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı yönerge ile artık Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan öğretmenler eğitim kurulları ve zümre yönergesi üzerindeki değişiklikler ile birlikte ders müfredatı uygulama süreci içerisinde birlikte çalışacak. Bu yaklaşım ile birlikte öğrencilerin çok daha kapsamlı bir eğitim alması ve farklı perspektifler üzerinden odaklanıp konuları derin bir şekilde değerlendirmeleri sağlanacak. Özellikle de 81 içindeki tüm okullarda geçerli olacak uygulama öğrenci başarılarını ve eğitim kalitesini artırmayı hedefliyor.

Yeni düzenleme paylaşıldı
Anadolu ajansının yapmış olduğu haber ile birlikte eğitim üzerinde yapılan yeni düzenleme okul zümre öğretmenleri yakından ilgilendiriyor. Okuldaki zümre öğretmenleri tecrübelerinin artırılması adına önemli bir adım atıldı. Bu adam ile birlikte zümre öğretmenlerin yapmış oldu ders ziyaretlere üzerine getirilen düzenleme yeni hükümle birlikte hayata geçti.

Öğretmenlerinin istekleri üzerine tecrübe paylaşımı adına birbirlerinin derslerini izleyebilecekleri paylaşıldı. Ders izleme uygulaması ile birlikte zümre öğretmenlerin ortak kararı mümkün olacak. Her eğitim öğretim yılında minimum bir kez tecrübe paylaşımı amacıyla ders ziyaretleri gerçekleştirilecek.

İkinci uygulama iste farklı alanlardaki zümre öğretmenlerin eğitim süreçleri içerisindeki iş birliklerini arttırılması amaçlı olacak.

Yorumlar (1)
tarık 4 hafta önce
Saçma sapan uygulamalarınızdan bıkıldı artık. Gerçekten bıkıldı artık.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı