Öğretmen sınıfta Göktürk Bayrağı açıp öğrencilerle bozkurt işareti yaptı

Öğretmen sınıfta Göktürk Bayrağı açıp öğrencilerle bozkurt işareti yaptı

Eğitim 16.01.2024, 19:56
Öğretmen sınıfta Göktürk Bayrağı açıp öğrencilerle bozkurt işareti yaptı

Manisa’nin Turgutlu ilçesindeki Turgutlu Lisesinde görev yapan bir öğretmen, sınıfta Göktürk Bayrağı açtığı öğrencilerle birlikte bozkurt işareti yaparak fotoğraf çektirdi.

Yaşanan olaya dün akşam sosyal medya hesabından tepki gösteren CHPli Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, okulda çekilen fotoğrafı paylaştı. Akın, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Belediye Başkanı, fotoğrafı "Eğitimde geldiğimiz nokta! Burası Turgutlu’muzun en köklü devlet okullarından Turgutlu Lisesi… Devlet memuru bu öğretmenimizin eğitim yuvalarında yaptığı siyasi çalışmanın örneğidir" notuyla paylaştı.

Akın bugün bir paylaşım daha yaparak fotoğrafın "Ülkü Ocakları Turgutlu Ortaöğretim Başkanlığı" isimli hesaptan, "Genç bozkurtlarımız okullarda teşkilatlanmaya tüm hızıyla devam ediyor. Var olsun Ülkü Ocakları" ifadeleriyle paylaşıldığını duyurdu.

"İlim ve irfan yuvası olması gereken okullarımızda, bir siyasi partinin gençlik kolları gibi hareket eden vakfın yaptığı siyasi çalışmaları eleştirmek adına yaptığımız paylaşım çok yanlış yerlere çekilmiştir" ifadesini kullanan Akın, "Türk ve Bayrak düşmanı olarak ilan edilmek asla kabul edeceğimiz bir durum değildir. Hangi görüşten olursa olsun eğitimin siyasallaşmasının karşısında olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle yaptığımız paylaşımın yanlış yerlere çekilmesi sonucu kırdığımız, üzdüğümüz tüm hemşehrilerimizden özür dileriz" dedi.

haber.sol.org

Yorumlar (5)
hacı 1 ay önce
Ne var bunda Bozkurt işareti siyasi bir simge değil.
Alper 1 ay önce
Kurt işareti Türklük sembolü. Suç yok.
Kürşad 1 ay önce
Hoca, işareti yapmamış, bayrağı açmış. Çocuklar her yerde yapıyor, zaten.
Hoca 1 ay önce
Okullara bu işlerin sokulması çok ciddi bir sıkıntı.Ha bu bayrak için demiyorum siyasi parti değil bir devlet bayrağı onu anlarım.Bütün fikri hareketler legal illegal okullarda uzantıları sorumluları var.Okullar bunlardan temizlenmesse ileride sınkıntı büyür başedilemez olur.Okullar özgür düşünen bilimsel düşünen bir nesil yetiştirmelidir.
ramazan 1 ay önce
ne var bunda ey chpkk...zafer işareti yapsdalardı hoşunuza giderdi gezi zekalılar
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı