Bakan Tekin Velilere Seslendi! Bakan Tekin Velilere Seslendi!

Gölcük Saraylı Ortaokulu’nda iddialara göre binlerce para buhar oldu. Edinilen bilgi ve iddialara göre; Öğretmenlerin haber olmadan saatlerce ek derse girmiş gibi gösterilip, o paraların da bilinmeyen bir hesaba gönderildiği ortaya çıktı.

Bir öğretmenin e-bordosundaki farklı rakamları görüp uyarmasıyla yaklaşık 10 öğretmenin de aynı şekilde hesaplardaki rakamların birbirini tutmadığı belirlendi. Yasal olarak en fazla 40 saat ek derse girme hakkı bulunan öğretmenlerin bazılarının 170 saat girmiş gibi gösterildiğini ifade ediliyor.

Öğretmenler, bugün cumhuriyet savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürerken bugün okul müdürünün emekliye ayrıldığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Gölcük Saraylı Ortaokulu Müdürü Mehmet H.A.’nın dün itibariyle emeklilik için dilekçe verdiği ve bir gün içerisinde onaylayıp emekli edildiği öğrenildi.

Yolsuzluğun ortaya çıkmasının ardından sorumlu olan okul idarecileri, ilçe memurları, şef , şube müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü jet soruşturma açmıştı. Sorumlular hakkında bugün de savcılık harekete geçerek adli soruşturma başlattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tayyar MERT'in 5 milyon tl'lik yolsuzluk yapan okul müdürünü, soruşturma açıp oalyın üzerine gitmesi gerekirken ; 1 gün içinde dilekçesini alıp,  emekli olma yasal süreleri dışında apar topar okul müdürünü 1 günde emekliye ayırarak olayı örtbas etmeye çalışması nedeniyle görevden alınmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. 

KAYNAK: kamudanhaber