Asgari ücreti belirlemede ilk toplantı tarihi belli oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: 2021’de uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantısının tarihini açıkladı.

Ekonomi 26.11.2020, 14:42 26.11.2020, 15:12
Asgari ücreti belirlemede ilk toplantı tarihi belli oldu

Bakan Selçuk: "2021’de uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantı 4 Aralık’ta yapılacak."

Kaynak: İHA
Yorumlar (2)
Aydın 2 ay önce
Bakanlıktan 4D İşçilere Yönelik Maaş Farkı Açıklaması


Ulaştırma Bakanı Adil Karaismaioğlu bünyesinde 2.5 yıl önce 696 sayılı KHK ile 4/D işçi statüsünde kadroya geçmiş işçilere yönelik bir maaş farkı açıklaması yaptı. TBMM’ye Ulaştırma Bakanlığı’nda çalışan işçilere yönelik soru önergesi verilmesi üzerine açıklama yapan İsmailoğlu, maaş farkları hususunda önemli konulara değindi.
4-B/4-C/4-D li 27 Kasım 2020 - 00:28
Bakanlıktan 4D İşçilere Yönelik Maaş Farkı AçıklamasıUlaştırma Bakanı Adil Karaismaioğlu bünyesinde 2.5 yıl önce 696 sayılı KHK ile 4/D işçi statüsünde kadroya geçmiş işçilere yönelik bir maaş farkı açıklaması yaptı. TBMM’ye Ulaştırma Bakanlığı’nda çalışan işçilere yönelik soru önergesi verilmesi üzerine açıklama yapan İsmailoğlu, maaş farkları hususunda önemli konulara değindi.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun yanıtlaması üzerine meclise bir soru önergesi verdi. Önergede bakanlıkta aynı işi yapan işçiler arası maaş farkı olduğunu söyledi ve bunun nedenini sordu.
BAKAN İSMAİLOĞLU YANITLADI
Bakan cevap olarak kurumunda maaşların iş sözleşmesi ile belirlendiğini ve bu Toplu İş Sözleşmesi’nin her yıl yenilendiğini söylerken, son imzalanan sözleşmede 3 farklı ücret skalası uygulandığını belirtti. Bakan, oluşan maaş farkının sebebini böyle açıkladı.WWW.AJANSKAMU.NETYORUMLAR (1)
Siz de yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
Adınızı girin.
AYDIN7 saat
Maaş farkımı.... Aşçılar rahat....... Yemekten başka ne yapar..... Doğramasına yardım ediyoruz...... Tuvaletleri yikiyoruz.... Masalari siliyoruz..... Yerleri yikiyoruz..... Tabakları yikiyoruz ve siliyoruz..... Tencereleri yikiyoruz..... Çöpleri döküyoruz....... Çok calışan az alıyor.... Az çalışan çok alıyor Aşçı yemekten başka ne yapar
Celil 2 ay önce
mesayi alanların....
Az çalışana değil.....
Çok çalışana gerek var.....
Gerekirse mesayi para yerine herkes eşitlensin
açık
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:50
Güneş 08:20
Öğle 13:18
İkindi 15:45
Akşam 18:07
Yatsı 19:32