Erdoğan’dan 2022 yılı asgari ücreti için flaş açıklama!

1 Aralık itibarıyla Asgari Ücret Komisyonu toplanacak. Milyonlarca çalışanın gözü kritik görüşmelere çevrilmişken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan çarpıcı asgari ücret açıklaması geldi…

Ekonomi 29.11.2021, 15:53
Erdoğan’dan 2022 yılı asgari ücreti için flaş açıklama!

Asgari ücret maratonu başlıyor. Bununla beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan ziyaretinin dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan asgari ücret 2022 ile ilgili gelen soruya dikkat çeken ifadeler kullandı.

 SORU: 1 Aralık itibarıyla asgari ücret komisyonu toplanacak ve çalışmalarına başlayacak. Vatandaş asgari ücretin ne olacağı konusunda merak içinde. Sizin açıklamalarınız oldu, Bakan Bilginin açıklamaları oldu. Sayın Özhasekinin "Cumhurbaşkanımız asgari ücreti açıklayacak" dedi. Bu da haliyle beklentiyi yükseltti. Asgari ücretle çalışan vatandaşlar, asgari ücretin artması ile iş verenin, patronun işçiyi çıkartıp çıkartmayacağı konusunda bir korku da besliyor. Bu konudaki değerlendirmenizi almak isterim. Böyle bir olasılığı ortadan kaldırmak için ne gibi tedbirler alınacak?

CEVAP: Görüşmelerin akışına göre inşallah biz de kararımızı hayırlısıyla vereceğiz. Asgari ücret arttı diye işçi çıkarma gibi bir durumla karşılaşacağımızı da zannetmiyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı