Gelir Vergisi Yüzde 15’e Sabitlensin Talebi

Vergi dilimine giren memurların maaşlarında kesintiler artarken, Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurların vergi dilimi yüzde 15’e sabitlensin talebi geldi.

Ekonomi 14.12.2023, 23:08
Gelir Vergisi Yüzde 15’e Sabitlensin Talebi

Gelir Vergisi Yüzde 15’e Sabitlensin Talebi

Kamu çalışanlarının uzun süredir talebi olan, 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde de masasının önemli konuları arasında yer alan ve bir türlü çözüme kavuşturulmayan vergi dilimi sorunu ile ilgili olarak Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçından önemli bir talep geldi.. Yalçından Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurların vergi dilimi yüzde 15’e sabitlensin talebi geldi.

EBS Genel Başkanı Ali Yalçın’ın sosyal medya paylaşımı

Bütçe; Katılımda Adalet, Paylaşımda Hakkaniyet Sağlamalıdır

Bütçeye ve devlete en sadık katkıyı sunan kamu görevlilerimiz; 2024 yılı bütçesinin katkıda ve paylaşımda adaleti esas alarak sonuçlanmasını bekliyor.

Kamu görevlilerinin beklentileri, kamu personel sisteminin eksikleri ve vaatlerin fiiliyata dönüşmesi için Bütçe görüşmelerinde;

1.Dereceye 3600 Ek Gösterge,
Kamu görevlilerine kira yardımı,
Enflasyon Kayıplarının Önlenmesi,
Gelir vergisinin %15’te sabitlenmesi,
Üniversite İdari Personelinin Yer Değişikliği,
Deprem bölgesindeki kamu görevlilerine ilave destek, teşvik ve muafiyet, hususları dikkate alınmalı, bütçeden pay aktarılmalıdır. Diğer taraftan, Aralık ayında piyasa yöneticileri tarafından “Aralık ayı enflasyon rakamını baskılayalım, yeni yılda zamları yansıtalım” anlayışı ile denetim radarına takılmamak için üretilen sosyal maliyet gözden kaçırılmamalıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı