Tina kayıp ekonomist için umut oldu

Kayıp ekonomist Korhan Berzeg'in (83) bulunması için 74 gün sonra ansızın eve dönen Doberman cinsi eğitimli köpeği 'Tina', umut oldu. Tina'dan saç, kıl, tüy taraması için DNA araştırması yapılacak. Yedikleri ve davranışları gözlemlenecek köpek, çalışmaların ardından arama çalışmalarına katılacak.

Ekonomi 31.08.2023, 15:11
Tina kayıp ekonomist için umut oldu

Köpeğin üzerinde tüy kıl ve diğer DNA incelemesi yapılacağı belirtildi.

Balıkesirin Gönen ilçesinde 17 Haziranda sabah yürüyüşü için evinden ayrıldıktan sonra haber alınamayan 83 yaşındaki ekonomist Korhan Berzegin beraberindeki "Tina" isimli köpeği önceki gün bulundu. Gönen ilçesine bağlı kırsal Armutlu Mahallesindeki evinden ayrıldıktan sonra aramalara rağmen 74 gündür herhangi bir ize rastlanamayan Berzegin köpeğini gören bir vatandaş, durumu Armutlu Muhtarı Hamit Ermana bildirdi. Bu kişinin, Armutlu ile Geyikli mahalleleri arasında gördüğü köpeğin fotoğrafını Ermana göndermesinin ardından Berzegin ailesine ulaşıldı. İstanbulda bulunan aile bireyleri, "Tina"yı teşhis etti. Köpeğin sağlıklı olduğu, Berzegin yakınlarının da Gönene geldiği ve jandarma ekiplerince aileyle görüşülerek durum değerlendirmesi gerçekleştirileceği, sonrasında bu yeni gelişme doğrultusunda arama çalışması yapılacağı öğrenildi. Gelişmeler üzerine Berzegin İstanbulda olan ailesi Balıkesire döndü.


BAKIMLI OLMASI DİKKATİ ÇEKTİ

Bir süre gözetimde tutulması beklenen köpeğin yedikleri ve davranışlarının inceleneceği ardından da aramaya katılacağı ifade edildi. Doberman cinsi köpeğin, sağlığının yerinde, bakımlı ve temiz olduğu, üzerinde arazide kaldığına dair kir, toprak ve çamur olmadığı görüldü. Tina isimli köpeğin bu kadar bakımlı olması, birileri tarafından bakıldığı iddiasını gündeme getirdi. Köpeğin yetkililerce kontrole alınacağı ve sağlık durumuna bakılarak gözlem altında tutulacağı öğrenildi. Tinanın çip kontrolünün yapıldığını ve şu anda Berzeg ailesinin evinde olduğunu belirten yetkililer, Korhan Berzegi arama çalışmalarının ise sürdüğünü kaydetti. Tinanın ne yediğine bakılarak nerede bulunabilceğini tespit etmeye çalışılacağı öğrenildi. Ayrıca köpeğin üzerinde tüy kıl ve diğer DNA incelemesi yapılacağı, araştırmanın tamamlanmasıyla birlikte köpekle arama taramaya devam edileceği belirtildi.

YENİŞAFAK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı