Yüzde 0,99 faizli konut kredisine kimler başvurabilir?

Yüzde 0,99 faizli konut kredisine kimler başvurabilir? Cumhurbaşkanı Erdoğan konut finansmanında 3 yeni paketi açıkladı

Ekonomi 10.05.2022, 21:28
Yüzde 0,99 faizli konut kredisine kimler başvurabilir?

10 yıl vadeli yüzde 0,99 faizli konut kredisi müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut almak isteyen vatandaşlara konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketin devreye gireceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyona kadar değere sahip 1. el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık 0,99 konut kredisi sağlıyoruz." dedi. Peki, yüzde 0,99 faizli konut kredisine kimler başvurabilir? İşte, o konuyla ilgili yapılan açıklamalar...
Yüzde 0,99 faizli Konut Kredisi başvuru şartları, Kabine Toplantısının ardından vatandaşların gündemine geldi. Konut finansmanı hakkında yeni paketleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 ayrı paketin sunulduğunu söyleyerek, "Son dönemde fahiş yükselişler nedeniyle konut inşaasında yavaşlama ve konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandı. Vatandaşlarımızı bu arzi dalgalanmadan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirmeye karar verdik." dedi.

YÜZDE 0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

Konut almak isteyen ve konut yapan firmalarımızla ilgili müjdemiz var. Son dönemde fahiş yükselişler nedeniyle konut inşaasında yavaşlama ve konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandı. Vatandaşlarımızı bu arzi dalgalanmadan korumak amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirmeye karar verdik.
Üç ayrı paketi millletimizin huzuruna sunuyoruz. Birinci pakette ilk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz.


EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ne kadar olacak? Temmuz emekli zammı ne zaman açıklanacak?

İkinci paket konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılıp Döviz hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların merkez bankasına satılarak alınmasıyla bu paketten yararlanabilecekler.

Mayıs başı itibarıyla yüzde 40ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık. 1 yıl boyunca konut fiyatlarını duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalar, belli rakama kadar 36 ay vade ile finansmandan yararlanabilecek. Düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİye 30 milyar liralık finans sağlayacağız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı