Yaklaşık olarak 22 ay Milli Eğitim Bakanlığını görevini yürüten Mahmut Özer , yeni kabine değişikliği ile birlikte kabinede yer alamayıp şu an Ordu Milletvekili ve TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İl Müdürlerinin önceliği ''sınav görevi'' değil, ''eğitim'' olmalı İl Müdürlerinin önceliği ''sınav görevi'' değil, ''eğitim'' olmalı

Milli Eğitim Bakanlığı görevi süresince bizce adeta Milli Eğitim Bakanlığını bir enkaza dönüştüren Mahmut Özer , bakanlığı döneminde, temel eğitim ,mesleki eğitim başta olmak üzere yapılan çalışmaları adeta istatistiksel veriler ile oynayarak piar çalışmaları ile birlikte özelikle son dönemlerinde popülist sözler vererek yeni dönemde Bakan olup kabinede yer almak için çok çalışmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin göreve geldiği günden bu yana istişareye açık ve popülist bir yaklaşım göstermemektedir. Özelikle öğretmen atamaları konusunda , mali olarka kötü bir dönemde , atama bekleyen öğretmenler tarafından hedef tahtası haline getirilen Yusuf Tekin eminiz ki öğretmen atama sayısının en yüksek olması için elinden geleni yapmaktadır ve atama sayısının şu ana kadar açıklanmamasın sebebi de bu sayıyı en yüksekte tutmak için mevcut önerilen atama sayısını kabul etmediğinden dolayı olduğunu söyleyebiliriz.

Haberimizin konusunda dönecek olursak , 31 Mart yerel seçimleri sonrası kabine değişikliğinin yavaş yavaş gündeme geldiği bu zaman zarfından , özelikle yeni kabinede yine Milli Eğitim Bakanı olmak için büyük bir mücadele veren fakat kabineye giremeyen Mahmut Özer'in olası bir kabine değişikliği ihtimaline karşı şimdiden kulis çalışmalarına başladığı kendi döneminde işlerin yarım kaldığını (mesleki eğitim, temel eğitimde okul öncesi okullaşma ) , yeni yönetici atama yönetmeliğinde Din Kültürü Öğretmenleri üzerinden doğan rahatsızlığı v.b. negatif yöndeki olayları da fırsat bilip Milli Eğitim Bakanlığı için şimdiden kapıları aşındırmaya başladığı iddia ediliyor.

Sizce 2.Dönem Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanlığı yaşanmalı mıdır? Bizde yaşanmamalıdır....

kamuajans