Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından milletvekili adayları açıklandı. CHP Yalova’da birinci sıra adayı olarak Tahsin Becan’ı gösterdi. İkinci sırada ise aday adaylığı için İl Başkanlığı’ndan istifa eden Mehmet Gürel yer aldı. Partinin üçüncü sıra adayı da Yasemin Fazlaca oldu.

SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAKTAN YARGILANMIŞTI
YTSO Başkanlığı’ndan aday adaylığı için istifa eden Tahsin Becan, partisi tarafından birinci sıradan aday gösterildi. Becan, YTSO’nun parasının Bank Asya’ya yatırılmasıyla ilgili Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma çerçevesinde 10 Mayıs 2017 tarihinde gözaltına alınmıştı. Adli kontrolle serbest bırakılan Becan, Yalova Ağır Ceza Mahkemesi’nde "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet" suçlamasıyla tutuksuz yargılanmıştı.

Ak Parti'de 2 il başkanı daha istifa etti: Sırada o iller var.. Ak Parti'de 2 il başkanı daha istifa etti: Sırada o iller var..

9 AY 10 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI
İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre Becan yargılama sonucu "örgüte yardım etmek" suçundan 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkemenin hükmü açıklamasını geri bırakması nedeniyle hapse girmekten kurtulan Becan, 3 dönemdir YTSO yönetim kurulu başkanlığını yürütüyordu. Becan’a hapis cezası verilen dava soruşturması FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Bank Asya'yı kurtarma çağrısı üzerine 10 Mart 2014 tarihinde odanın hesabında bulunan 2 milyon 300 bin lirayı 32 gün, 2 milyon 200 bin liranın da 22 Aralık 2014'te 31 gün vadeyle aynı bankaya yatırılıp bir gün sonra çekilmesiyle başlamıştı.

(İHA)

Editör: Haber Merkezi