Gelir Vergisi Yüzde 15’e Sabitlensin Talebi

Yeni Vergi paketi Meclis'e geliyor Yeni Vergi paketi Meclis'e geliyor

Kamu çalışanlarının uzun süredir talebi olan, 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde de masasının önemli konuları arasında yer alan ve bir türlü çözüme kavuşturulmayan vergi dilimi sorunu ile ilgili olarak Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan önemli bir talep geldi.. Yalçın'dan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurların vergi dilimi yüzde 15’e sabitlensin talebi geldi.

EBS Genel Başkanı Ali Yalçın’ın sosyal medya paylaşımı

Bütçe; Katılımda Adalet, Paylaşımda Hakkaniyet Sağlamalıdır

Bütçeye ve devlete en sadık katkıyı sunan kamu görevlilerimiz; 2024 yılı bütçesinin katkıda ve paylaşımda adaleti esas alarak sonuçlanmasını bekliyor.

Kamu görevlilerinin beklentileri, kamu personel sisteminin eksikleri ve vaatlerin fiiliyata dönüşmesi için Bütçe görüşmelerinde;

1.Dereceye 3600 Ek Gösterge,
Kamu görevlilerine kira yardımı,
Enflasyon Kayıplarının Önlenmesi,
Gelir vergisinin %15’te sabitlenmesi,
Üniversite İdari Personelinin Yer Değişikliği,
Deprem bölgesindeki kamu görevlilerine ilave destek, teşvik ve muafiyet, hususları dikkate alınmalı, bütçeden pay aktarılmalıdır. Diğer taraftan, Aralık ayında piyasa yöneticileri tarafından “Aralık ayı enflasyon rakamını baskılayalım, yeni yılda zamları yansıtalım” anlayışı ile denetim radarına takılmamak için üretilen sosyal maliyet gözden kaçırılmamalıdır.

Editör: Haber Merkezi