CİMER Başvuru, Şikayet Nasıl Yapılır? CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim) Başvuru Telefon Numarası!

Milyonlarca kişi CİMER sayesinde başvuru yaparak sorunlarına çözüm bulabiliyor. Vatandaşların her türlü soru, sorun ve önerileri için kurulan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) çözüm anlamında büyük bir açığı kapatmakta ve milyonlarca kişinin umudu olmaya devam etmektedir. CİMER'e başvuruların hemen cevaplanması yasal bir zorunluluktur.

GENEL 01.01.2021, 14:52
CİMER Başvuru, Şikayet Nasıl Yapılır? CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim) Başvuru Telefon Numarası!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi, kısa adı ile CİMER, vatandaşların her türlü sorun, şikayet ve istekleri için kurulmuş olan bir iletişim hattıdır. CİMER sistemi kurulduğu günden beri aktif olarak yüzbinlerce vatandaşlar tarafından sürekli kullanılıyor. Vatandaşlar CİMERe her türlü sorununu, şikayetlerini, önerilerini, isteklerini iletebiliyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile vatandaşlar sorunlarına çözüm bulma imkanı buluyor. CİMER başvurusunda bulunmak isteyenler için aşağıda Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi telefon numarası, faks numarası ve adres bilgilerini paylaşıyoruz.

Başvuruda bulunan vatandan yine CİMER ya da e-devlet üzerinden başvuru numarasını girerek yapmış olduğu başvurunun hangi aşamada olduğunu takip edebiliyor. Başvurular kurumun yoğunluğuna göre birkaç gün içerisinde yanıtlanıyor. Genellikle en fazla 14 iş günü içerisinde bir işlem gerçekleştirilmiş oluyor.

Cumhurbaşkanlığı Telefon Numarası: 0 (312) 525 55 55

Faks Numarası: 0 (312) 525 58 31

CİMER Adresleri: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara

E-Mail: cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

E-DEVLET KAPISI

BAŞVURU

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:45
Güneş 08:13
Öğle 13:22
İkindi 15:56
Akşam 18:20
Yatsı 19:43