Ziyarette öğretmen atama takviminin bir an önce duyurulması ve genç meslektaşlarımızın daha fazla bekletilmemesi gerektiğini bildiren Geylan, “Atama sayısının olabildiğince yüksek olması noktasında Sayın Bakanın gayret içerisinde olduğunu ifade edebilirim” dedi.

Türk Eğitim-Sen’in MEB’in yürüttüğü müfredat hazırlıkları sürecini takip ettiğini ve tüm birikim ve imkânlarıyla katkı sunmaya hazır olduğunu ifade eden Geylan, “Türk Eğitim Sen olarak Türkiye Yüzyılının eğitimle inşa edileceğine inanıyor ve dinamik bir süreç olarak gördüğümüz müfredat konusunun çağın ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda milli ve bilimsel bir yaklaşımla ele alınması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

Genel Başkan Geylan sözlerini şöyle sürdürdü:

“-Proje okullarına yönetici ve öğretmen atamalarının liyakat temelli yürütülmesi,

-Okullarımızda eğitim öğretim faaliyetlerini aksatacak noktaya gelen ve sadece tabelaya oynayan proje dayatmalarına son verilmesi,

-Yönetici atama sürecinin yazılı sınav başarısı odaklı yürütülmesi,

Bakan Tekin'e 'Sözlerini geri al' Çağrısı Bakan Tekin'e 'Sözlerini geri al' Çağrısı

-Sıra tayini uygulamasının getirilmesi,

-Yönetici ve öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması,

-Ek ders ücretlerinde iyileştirme yapılması,

-İlçe müdürleri, şube müdürleri, müfettiş ve müfettiş yardımcılarının ücretlerinde iyileştirme yapılması,

-ÖMK ile ilgili sürecin beklentileri karşılayacak şekilde bir an önce başlatılması, gibi gündemdeki hususlarla ilgili kanaat ve talepleri de görüşmemizde gündeme getirdim. Nazik kabulünden ötürü Sayın Yusuf Tekin‘e teşekkür ediyorum.”

Editör: Haber Merkezi