Altı dilde hainlik: FETÖ'nün gerçek yüzü

Terör örgütünün gerçek yüzünü açıklayan, İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı FETÖ kitabı 6 dile çevrildi. Tarihçesi, hedefleri, teşkilatlanma ve hareket tarzının anlatıldığı kitapta, örgütün nasıl bir tehdit olduğu vurgulandı. Kitap yabancı muhataplara verilecek

Gündem 16.09.2020, 08:46
Altı dilde hainlik: FETÖ'nün gerçek yüzü

Avrupa ülkeleri ve ABD başta olmak üzere birçok ülke hala FETÖye kalkan olurken, Türkiye terör örgütünün gerçek yüzünü dünyaya anlatacak. İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığının hazırladığı FETÖ kitabı 6 dile çevrildi. İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Rusçaya çevrilen kitapla FETÖnün gerçek yüzü dünya kamuoyuna tüm açıklığıyla anlatılacak.

Kitapta örgütün tarihçesi, ideolojik yapısı ve hedefleri, teşkilatlanma modeli ve hareket tarzı yer aldı. FETÖnün tüm ülkeler için büyük tehdit olduğuna dikkat çekilen kitapta, "FETÖ, dini istismar ederek İslamla alakası olmayan yeni bir siyasi, ekonomik ve toplumsal düzen kurmayı amaçlayan yasadışı bir yapılanmadır" ifadelerine yer verildi. Örgütün suikast, kumpas ve casusluk faaliyetlerine de dikkat çekilen kitapta, "Baskı, şantaj, tehdit, suikast, kumpas, casusluk, kara para aklama, yargı gücünü çıkarı için kullanma gibi pek çok suç teşkil eden faaliyet yürüten FETÖ, 15 Temmuz hain darbe girişiminde daha da ileri giderek milletimizin egemenlik haklarına, demokrasimize ve Türkiye Cumhuriyetinin değerlerine doğrudan ve açıktan bir saldırı gerçekleştirmiştir" denildi.

FETÖnün yapısı, yöntemleri ve faaliyetlerine ilişkin somut bilgilerin yer aldığı kitap yabancı muhataplara verilecek.

Osman Özgan

Yeni Şafak
 

Yorumlar (0)
banner51
25°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:16
Yatsı 20:36