Ankara Emniyetinden Kılıçdaroğlu Açıklaması

Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'taki cenaze törenine katılacağına dair yazılı veya sözlü bir bildirimde bulunulmadığını açıkladı.

Gündem 22.04.2019, 22:47 22.04.2019, 22:47
Ankara Emniyetinden Kılıçdaroğlu Açıklaması

Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Ankara Çubuktaki cenaze törenine katılacağına dair yazılı veya sözlü bir bildirimde bulunulmadığını açıkladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şehit Kırıkcının 21 Nisanda Çubuk ilçesi Akkuzulu köyündeki cenaze töreniyle ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun yakın koruma personeli tarafından 20 Nisan saat 22.11de ve 21 Nisan saat 10.03te Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliği Hizmetlerinde kullanılan telefonun arandığı belirtildi.

Koruma personelinin cenazenin yeri, saati ve yakınlarının irtibat bilgilerini istediği, katılım durumu bildirmediği gibi, sorulduğunda ise henüz programın belli olmadığı yönünde görüş beyan ettiğine işaret edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Koruma Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında hazırlanan Koruma Personeli Talimatnamesinin Korunan şahsın il dışı ziyaretlerinde 48 saat önce mahallin mülki amirince nereye, hangi amaçla gideceği, ne kadar süre kalacağı (açık adresle birlikte) ne amaçla gideceği dilekçe ile bildirilecek. Koruma görevlisi de koruduğu şahsın il dışı seyahatlerinde gidiş-geliş tarihi ve saatlerini ilgili büro amirliğine bildirilecektir. maddesi gereğince korunan kişilerin il merkezi dışına yapacağı ziyaretlerde Koruma Şube Müdürlüğümüze yazılı olarak bilgi verilmesi gerekmekte, bu bilgiler doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bunun önceki örnekleri ektedir. Ancak Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır.

Emniyet Müdürlüğü, Kılıçdaroğlunun daha önce kendi imzası ile talepte bulunduğu iki ayrı yazıyı da açıklamanın ekinde paylaştı.

 

 

Yorumlar (0)
banner51
banner49
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:39
Yatsı 22:27