CHP'de değişim sandıkta kaldı

CHP ilçe seçimlerinde genel merkezin değişimcilere karşı üstünlüğü sürüyor. Genel başkanlık için ismi geçen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in hafta sonu katılarak konuşma yaptığı Manisa'nın Yunus Emre ilçesinde de Kılıçdaroğlu'nun adayı kazandı. Özel'in desteklediği Yalçın Arcak 144 oyda kalırken Kılıçdaroğlu'nun adayı Heval Şahin, 213 oy alarak ilçe başkanı seçildi.

Gündem 22.08.2023, 14:35
CHP'de değişim sandıkta kaldı

CHPde seçim yenilgisinin neden olduğu dalgalanma devam ederken diğer taraftan da ilçe kongreleri yapılıyor. Değişim çağrılarının öncülüğünü üstlendiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olağanüstü kurultayı toplamak için yeterli delege desteği bulamazken muhalefete ikinci bir darbe de ilçe kongrelerinden geldi.

ANKARADA 25 İLÇEDEN 24ÜNÜ ALDILAR

Yaklaşık bin 200 delegesi bulunan CHPde delege deposu olarak adlandırılan İstanbul ve Ankarada Genel Merkez üstünlük sağladı. Ankarada 25 ilçeden 24ünü Kılıçdaroğlu destekçileri kazanırken, Mamakta muhalifler kazandı. İstanbulda da kongresi yapılan tüm ilçelerde Kılıçdaroğlu destekçileri yönetime geldi.

MANİSA KONGRELERİNE ÖZEL ÖNEM VERİYORLAR

CHPden dikkat çeken kongrelerden biri de Manisada yaşandı. Son kongrede seçilen il başkanı Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özele muhalif bir isimdi. İmamoğlunun başlattığı değişim kanadında yer alan ve ismi genel başkanlık için geçen Özel bu dönem Manisa kongrelerine özel önem veriyor. Özel, Manisanın en büyük ilçesi Yunusemre kongresine katılarak bir konuşma yaptı. Yunusemre kongresinde Kılıçdaroğlunun adayı Heval Şahin ile muhaliflerin adayı Yalçın Arcak yarıştı. Özelin desteklediği Arcak 144 oyda kalırken Kılıçdaroğlunun adayı Şahin 213 oy olarak ilçe başkanı seçildi.

Nur Banu Aras

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı