Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC meclisinde merakla beklenen müjdeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC meclisinde Barış Harekatı özel programında konuşTU. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, Metehan bölgesinde KKTC Cumhurbaşkanlığı Külliyesi inşasına başlanacağı müjdesini verdi.

Gündem 19.07.2021, 18:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC meclisinde merakla beklenen müjdeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramının 47. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) Cumhuriyet Meclisine geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramının 47. yıl dönümü kutlama etkinlikleri için KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatarın daveti üzerine KKTCye geldi. Erdoğan, Ercan Havalimanında, Tatar tarafından resmi törenle karşılanmasının ardından Cumhuriyet Meclisine geldi. Erdoğanı meclise gelişinde KKTC halkı büyük bir sevgi seli ile karşıladı. Erdoğana KKTC ziyaretinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile bazı milletvekilleri ve parti temsilcileri eşlik ediyor.

Cumhrubaşkanı Erdoğan, özel oturumda meclise hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KKTC Cumhuriyet Meclisinde yaptığı konuşmadan satırbaşları:

“Türkiye ile KKTC arasındaki ebedi ve ezeli kardeşliğimizi tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz” 

“Türkiye dünyanın en büyük şehitliği ise KKTC her karesinde bir kahraman yatan şehitler yurdudur”

“Kıbrıs davasını içeriden çökertmek için yapılan hamleler yine Kıbrıs Türkünün basireti, feraseti, dayanışması ile boşa çıkmıştır” 

”EOKA terör örgütü eliyle komşusu Türklerin ırzına, canına, malına kastetmekten çekinmeyen Rumlar, Kıbrıs Türklerini hiçbir zaman eşit ortak olarak görmemiştir”

“Sergilediğimiz kardeşlik iklimi Amerikada birilerini rahatsız etmiş olsa da bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz”

“Doğu Akdenizdeki işbirliği alanlarını ele almak için Avrupa Birliğine tüm tarafların katılacağı bir konferans önerdik. Bu teklifimize henüz bir cevap alamadık. Bu bile kimin diyalogdan yana olduğunu göstermektedir” 

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08