'Doktora yüzde 16, imama yüzde 100 zam' manipülasyonu

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, pandemi döneminde bazı medya kuruluşlarında ve sosyal medya hesaplarından din görevlilerine haksız saldırılar yapıldığı hatırlatarak “Bu zor dönemde fedakarca çalışan Diyanet çalışanlarını haksız yere itham etmeye, almadıkları zammı almış, verilmeyen ek ders ücretini verilmiş gibi göstermeye kimsenin hakkı yok” dedi.

Gündem 27.09.2020, 22:57
'Doktora yüzde 16, imama yüzde 100 zam' manipülasyonu

Kamu hastalerinde din hizmeti sınıfında çalışanları kapsayan Covid-19 ek ödeme genelgesi ile Gassalara yapılan zammı bütün Diyanet çalışanlarına yapılmış gibi göstererek “Doktoro yüzde 16, İmama yüzde 100”zam manşeti ile bir gazetenin büyük bir manüpilasyon’a imza attığını ifade eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir “Diyanet çalışanları pandemi döneminde kendi görevlerinin yanında vefa destek gruplarında, filyasyon ekiplerinde fedakarca görev aldı. Özellikle sağlık çalışanlarımızın bu dönemdeki fedakar çalışmalarını takdir ediyor herbirene ayrı ayrı teşekkürlerlerimi sunuyorum. Böylesine zor bir dönemde sürekli sağlık çalışanları veya başka meslek grupları ile din görevlilerimizi karşılaştırmak yapılabilecek en büyük yanlıştır. Kaldı ki yapılan zam Sağlık Bakanlığı’ında çalışan Gassallara yapılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışan Din görevlilerine yapılmış bir zam söz konusu değildir” dedi.

Yaşanan felaket ve zorlu süreçlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını belirten Güldemir, “Bu süreçte her meslek grubu üzerine düşeni fedakarca yapmaya çalışıyor. Korona virüsü ile mücadelede tek ses, tek yürek olduğumuz bir ortamda sürekli diyanet mensuplarına saldırmak, almadıkları zammı almış, Kuran Kursu Öğreticilerine söz verilipte verilmeyen ek ders ücretini verilmiş gibi göstermek iyi niyetle bağdaşmayan durumlardır. ” İfadelerine yer verdi.

Gassalların ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığı, belediyeler ve üniversiteler bünyesinde görev yaptıklarını belirten Güldemir “Pandemi sürecinde zorlu şartlarda görev yapan bu kardeşlerimize yapılan ek ödeme zammını tüm Diyanet çalışanlarına yapılmış bir zam gibi göstermeye çalışmak iyi niyetten uzak bir habercilik anlayışıdır. Diyanet mensuplarımız, başkanından imamına, müezzinine, vaizinden Kur’an Kursu Öğreticisine kadar bu ülke için üzerine düşeni en iyi şekilde yapmaktadır. Gönül ister ki pandemi sürecini canla başla mücadele ederek yürüten sağlık çalışanlarımaza güzel bir zam yapılsın. Ancak din görevlilerine yapılmayan bir zam üzerinden manipülatif haberlerle din görevlilerimizle sağlık çalışanlarını karşılaştırmak yapılabilecek en büyük haksızlıktır ve buna kimsenin hakkı yoktur” açıklamısında bulundu.

Yorumlar (0)
banner51
18°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:58
Güneş 07:23
Öğle 12:53
İkindi 15:44
Akşam 18:12
Yatsı 19:33