Fakıbaba: FETÖ etkinliğine gittim ama yanımda bakan da vardı

Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba katıldığı bir televizyon programında kendisi ve oğluyla ilgili 'FETÖ' sorularına yanıt verdi.

Gündem 15.11.2021, 20:32
Fakıbaba: FETÖ etkinliğine gittim ama yanımda bakan da vardı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Fakıbaba, yerel Edessa TVde katıldığı Ömer Ağın sorularını yanıtladı. Oğlunun " FETÖ yurdundan kaldığını" söyleyen Fakıbaba ayrıca, şu anda İçişleri Komisyonu Başkanı olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvençin FETÖnün desteğiyle 2014 yılında kendisinin yerine aday yapıldığını söyledi.

OĞLUM FETÖ YURDUNDA KALDI

Yayın sırasında bir izleyicinin, oğlunun Kanadada FETÖ yurdunda kalıp kalmadığıyla ilgili sorusunu "Kanada değil, Avusturya" olarak düzelten Fakıbaba, izleyicinin oğlunu değil, kendisini sorması gerektiğini beirterek şunları söyledi:

"Evet kaldı. Ama, oğlumu soracağına beni sorsun. Ben 2012 yılında hatırlıyorum o zaman FETÖnün festivalleri, olimpiyatları vardı. Türkçe olimpiyatları falan. Biz de oraya gittik. Önde oturduk. Yanımda bakan bey, bir tarafımda o zamanki valimiz Sayın Celalettin Güvenç. Ben şuna inanıyorum. Belediye başkanıydım, yanımda bakan vardı. Şuanda İçişleri Komisyonu Başkanı olan kişi var. Ama, Urfada bu FETÖ ile ilk mücadeleyi veren Ahmet Fakıbabadır."


FAKIBABA URFAYA UYGUN DEĞİL KARARI VERİLDİ

2014 yılında halkın kendisini sevdiğini belirten Fakıbaba, "Ben niye aday edilmedim? Ben aday edilmezken, FETÖnün liderlerinden Halil Baysalın OSM Hastanesinin 6. katında başkanlık kararı verilmedi mi? Hastanenin altıncı katında. Saat ikide organizasyon yapılıp STKlar toplanmadı mı? Emniyet Müdürü nerede Mehmet Yiğitoğlu? FETÖden tutuklu, cezaevinde. Ahmet Fakıbaba Urfaya uygun değil. Urfadan gitmesi lazım kararı veriliyor" iddiasında bulundu.

ŞENTOPUN KATILDIĞI TOPLANTIDA GÜVENÇ KARARI VERİLDİ

Kendisinin Şanlıurfa Belediye Başkanlığı adayı yapılmaması için FETÖ tarafından başlatılan sürecin devamında Cevahir Otelde bir toplantı düzenlendiğini ileri süren Fakıbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplantıya, şu andaki meclis başkanımız da geliyor. Orada STKlar adına birkaç kişi var. Diğerleri kimler? Celalettin Bey ve müdürleri. Efendim, biz Celalettin Beyi isteriz. Fakıbaba olmaz diyorlar. Fakıbaba, halka rağmen aday yapılmadı."

SODES PARALARI FETÖYE GİTTİ


Konuşmasında, devletin imkanlarının FETÖ kuruluşlarına dağıtıldığını da kaydeden Fakıbaba, şöyle konuştu "Buraya gelen bir imam vardı, 2009 seçimlerinde kavga ettik. Kavgamızın sesi öyle yükseldi ki onu alıp, başka bir imam verdiler buraya. İmam her gün vilayetteydi. Yalan mı bu yahu? Urfa yaşadı bunu. Bana oğlumu soracağına, devletin Sosyal Destek Proje paralarının hangi örgütlere, hangi STKlara gittiğini sorsun. Devlet desteklemelerinin yüzde 85i Vali tarafından FETÖnün kuruluşlarına verilmiş SODES adı altında."

Yorumlar (1)
3 hafta önce
Gülmek güzel
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı