FETÖ Elebaşının İadesi İle İlgili Flaş Açıklama.

Adalet Bakanı Gül, 'FETÖ elebaşı Gülen ile ilgili ise önemli gelişmeler yaşanıyor. Her an iade edilebilir' dedi..

Gündem 20.12.2018, 10:56 20.12.2018, 10:56
FETÖ Elebaşının İadesi İle İlgili Flaş Açıklama.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili "Türkiye"nin titizliği olmasaydı belki de üstü örtülecekti" ifadelerini kullanırken FETÖ elebaşı Gülen"in iadesi ile ilgili de "Olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu.ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler" dedi.

Adelet Bakanı Gül"ün açıklamalarından satırbaşları:

Çok yoğun temaslar da oldu, sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Dışişleri bakanımızın. Türkiye"nin tezlerinin hatırlatılması manasında çok önemli görüyoruz.

FETÖ elebaşı Gülen"in iadesiyle ilgili olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu. Yargının talebiyle iadesi istenmiş bir örgüt ele başının, elbette yapması gereken iade etmesidir.

Bu konularda ABD de açtığı soruşturmalar, orada sürdürdüğü soruşturmalar çerçevesinde bilgi talebi oluyor. Yargı makamları elde ettiği bilgileri iletiyorlar. Tüm bu süreçlerde bitmiş, olumsuz sonuçlanmış bir süreç değil. Olumlu sonuçlanması gereken süreci takip ediyoruz. Ve burada FETÖ elebaşının, örgütün elebaşlarının, yönetici kadrolarının iadelerinin yerine gelmesini bekliyoruz. Türkiye iadesi konusunda olumlu bir sonuç bekliyoruz.

ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler. Anlaşma kapsamında ABD"nin bilgi talepleri oluyor. Bu her iki ülkenin kullandığı bir yöntem.


KAYNAK:TAKVİM

Yorumlar (0)
banner51
17°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36