Hayat Eve Sığar Uygulamasına Yoğun İlgi Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı'nın yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında hayata geçirdiği 'Hayat eve sığar' uygulamasına yoğun ilgi devam ediyor.

Gündem 07.05.2020, 02:25
Hayat Eve Sığar Uygulamasına Yoğun İlgi Devam Ediyor

Koronavirüs hastalarının yoğunluğunu ve haritasını göstererek riskli bölgeler konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan mobil ücretsiz uygulama hakkında Sağlık Bakanı Koca da açıklamalarda bulundu. Yeni döneme ilişkin bugün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından basın açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önlemler çerçevesinde Bakanlık tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulamasının kullanımını da teşvik etti.

5 MİLYON 600 BİN KULLANICIYA ULAŞTI! ANLIK İŞLEM 1 MİLYONU AŞTI

Bakan Koca, "Bakanlığımızın geliştirdiği mobil uygulamayı , kontrollü sosyal hayat döneminin önemli ihtiyaçlarından biri olarak görüyoruz. Mobil uygulama sizleri kovid-19 konusunda bilgilendirmek , günlük hayatta karşılaşabilecğiniz riskleri bilmek amacıyla gerçekleştirdi. Dışarıdayken veya gitmek istediğiniz yerdeki riskleri görebilirsiniz. Bu uygulama devreye alındığı ilk günde 5 milyon 600 bin kullanıcıya ulaştı. Bugün itibariyle anlık işlem yapan kullanıcı sayısı 1 milyonu aşmıştır." diye konuştu.

ANDROİD VE İOS İNDİRME SAYFALARI

Android ve iOs cihazlar için ücretsiz olarak hizmete sunulan Hayat Eve Sığar Uygulamasıyla ilgili Android markette yapılan bilgilendirmede, "Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir. Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz. Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz." denildi.

HAYAT EVE SIĞAR RESMİ İNDİRME SAYFALARI

Android uygulamasını https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar&hl=tr adresinden ücretsiz indirebilirsiniz.

İos uygulaması için ise https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-sığar/id1505756398?l=tr adresi kullanılabilir.

Yorumlar (0)
banner51
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:27
Öğle 12:53
İkindi 15:41
Akşam 18:09
Yatsı 19:29