İBB'den 30 bin TL maaş alan gazeteciler kimler?

Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 30 bin TL maaş alan gazetecileri bakanın önümüzdeki günlerde açıklayabileceğini yazdı.

Gündem 14.01.2022, 16:36
İBB'den 30 bin TL maaş alan gazeteciler kimler?

Melih Altınokun yazısının ilgili bölümü şu şekilde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile A Haberde yayınlanan Sebep Sonuçta yaptığım üç saatlik röportajdan pek çok manşet çıktı. Ama kuşkusuz üzerinde en çok konuşulan şu üç konu oldu:

1. Soylunun denetimler sırasında İBBden 15 ila 30 bin TL arasında maaş alan gazeteciler olduğunu söylemesi.

Bakan ısrarıma rağmen, soruşturma devam ettiği için daha fazla ayrıntı vermedi. Ancak "olağan şüphelilere" dair basında şimdiden bazı isimler zikredilmeye başlandı. Önümüzdeki günlerde sanırım bu isimleri bakanın ağzından duyacağız.

2. Kılıçdaroğlu, İBBdeki denetimde AK Partili belediye dönemine ait 34 yolsuzluk dosyasına el konulduğunu ve bu delillerin yok edildiğini iddia etmişti. Bakana bunu da sordum.

Ancak itiraf edeyim, sözü edilen dosyaları çıkarıp göstermesini beklemiyordum. Öyle ya Kemal Bey "Tam 34 dosya" diyordu... Bakanın bunları yanında taşımak için el arabasına falan ihtiyacı olmalıydı değil mi?

Ne var ki Soylu bir klasöre sığan kağıtları tek tek anlatınca, tüm Türkiye öğrendi ki...

Meğer Kılıçdaroğlunun dosyalarından her biri, tek sayfa A4 kağıdı üzerine yazılmış, "delille desteklenmeyen" iddialardan oluşuyormuş. Ayrıca Kılıçdaroğlunun söylediğinin aksine, bu belgeler de hala ellerindeymiş.

3. Şüphesiz, bakanın en çok dikkat çeken sözleri de "Kılıçdaroğlunun dinlendikleri yönündeki iddialarına ne diyorsunuz?" şeklindeki soruma verdiği yanıttı.

"Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık" diyen Soylu, Kılıçdaroğlunun bir diş muayenehanesinde Pensilvanya ile görüştüğünü ve 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖnün kullandığı "yurtta sulh" sloganına dair uzun uzun konuştuklarını anlattı.

Kemal Bey, "dişçi fobiniz" varsa bir şey diyemem ama bari hiç olmazsa şu İBBnin maaşa bağladığı bağımsız gazetecilerle ilgili iddiaları bir açıklığa kavuşturun.

Yoksa Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBBde ne olup bittiğine dair sizin de fazla bilginiz yok mu?

Kaynak : Sabah

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı