İSMEK’teki tesettürlü kadınlara hakaret eden Meltem hanımın ilk vukuatı değilmiş: Bu fahiş..ler bu başkanlıktan gidecek!

Görevden alınıp alınmadığı yılan hikayesine dönen İBB Genel Sekreter Yrd. Yeşim Meltem Şişli'nin daha önce de TEİAŞ'ta çalıştığı dönemde 2 bayana öğle yemeği yerken "Bu fahiş..ler bu başkanlıktan gidecek" diye hakaret ettiği ve bundan dolayı da hakkında idari işlem başlatılıp cezalandırıldığı ortaya çıktı.

Gündem 18.09.2020, 00:26
İSMEK’teki tesettürlü kadınlara hakaret eden Meltem hanımın ilk vukuatı değilmiş: Bu fahiş..ler bu başkanlıktan gidecek!

İstanbul gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden tartışmalı bürokrat Yeşim Meltem Şişli hakkında çarpıcı belgelere ulaştı. Kendisini Çağdaş bir Türk kadını ve feminist olarak tanımlayan Şişli’nin geçmiş çalışma hayatında da mesai arkadaşlarına ağır küfürler ettiği ve bundan dolayı da hakkında yürütülen idari soruşturmada “Bir daha yapma” uyarısıyla dikkatinin çekildiği ortaya çıktı.

CHP’li İmamoğlu’nun, “İBB tarihinde bir ilk” diyerek atadığı kadın bürokrat Yeşim Meltem Şişli, 2006 yılında “Fahiş..ler” diyerek sarf ettiği küfrün karşılığı olarak “Uyarma” cezası alması gerekirken, bir el onu korudu ve sadece yazılı olarak dikkati çekildi ve mesele örtbas edildi. Türkiye Elektrik İdaresi A.Ş.’deki görevi esnasında geçimsizliğiyle dikkat çeken Şişli, İSMEK ziyaretinde tesettürlü kadınlara bir dizi hakarette bulunmuş, İmamoğlu’nun korumasıyla perde arkasına çekilmiş ve maaşını almaya devam etmişti.

Kadınlara ağır hakaretler etmekten çekinmeyen Şişli’nin işlediği vukuatlar sonrasında sürekli olarak inkar etmesi ve iftiraya uğradığını belirtmesi ise ayrı bir çarpıcı gelişme olarak öne çıktı. İSMEK’teki bekar kadın yöneticilere hitaben, “İtfaiyecilerle tanıştıralım, eşleştirelim” diyen tesettürlüler için de “Kapalısınız, toplu taşımalarda ter içinde kalırsınız, kokarsınız..” incitici sözleri kullanan İmamoğlu’nun kadın bürokratı, TEİAŞ’da aşağıladığı kadına fah.şe demenin yanı sıra kıyafetine de karışarak, “Seksi ve açık giyinmişsin, kutlamaya genel müdürümüz de katılacak” uyarısında bulunuyor.

Ulus Haber Merkezi (UHM)

Kaynak: Ulushaber

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (0)
banner51
14°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34