Kabine toplantısı ne zaman?

Kabine toplantısı ne zaman? Kabine saat kaçta toplanacak? İşte Kabine’nin gündemi!

Gündem 22.05.2022, 14:01
Kabine toplantısı ne zaman?

Yeni haftaya girilirken milyonlarca kişinin gözü kulağı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne çevrildi. Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Alınacak yeni kararlar beklenirken, gündem, dış siyaset, koronavirüs salgınında gelinen son durum ve ekonomideki gelişmeler olacak. Peki, Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak? Toplu taşıma ve hastanelerde maske zorunluluğu kalkacak mı? İşte Kabine’nin gündemi!

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine Toplantısı, 2 haftada bir gerçekleşiyor. Son Kabine toplantısı 9 Mayıs tarihinde gerçekleşmişti. Yeni haftaa girilirken Kabine Toplantısının 23 Mayıs Pazartesi günü yapılması bekleniyor.

HASTANELERDE MASKE YASAĞI KALKACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Pandemi süreci boyunca Bilim Kurulu üyelerimiz düzenli olarak bir araya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Birlikte hareket ederek büyük mücadele verdiğimiz Koronavirüs salgınının son günlerindeyiz. Umut ediyorum ki aynı dayanışma duyguları ile bu salgının bitişine de şahitlik edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Maske zorunluluğu toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında vakalar 1000in altına düşene kadar devam edecektir. açıklamasını yapmıştı.

Toplu ulaşım ve hastanelerde maske zorunluluğunun Kabine toplantısında yeniden değerlendirilmesi bekleniyor.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı