Marmaray ücretsiz mi oluyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'un 6 Ekim'de attığı bir tweet, Marmaray'ı kullanan milyonlarca insanı sevindirdi. Ongun, Marmaray'ın ücretsiz olacağını açıkladı, bu paylaşımı görenler ise şaşırdı.

Gündem 08.10.2021, 13:22
Marmaray ücretsiz mi oluyor?

6 Ekim, İstanbulun düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü. Bu tarihte de şimdiye kadar İstanbuldaki ulaşım ücretsizdi. 

6 Ekim İstanbulun kurtuluşunda her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu taşıma ücretsiz oldu. İstanbulda otobüs, metro, metrobüs ve vapurlar 6 Ekim saat 00.00dan 23.59a kadar ücretsiz olarak hizmet verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada da İstanbulun düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla kentte toplu taşıma tüm gün ücretsiz olacağı belirtildi.

6 Ekimde Marmaray ücretliydi

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ulaşım araçlarının 6 Ekimde ücretsiz olması, Ulaştırma Bakanlığına bağlı Marmarayda geçerli olmadı. Marmarayı kullananlar 6 Ekimde ücret ödemeye devam etti. Bu da vatandaşların tepkisini çekti.

Bununla ilgili atılan bir tweet de tam anlamıyla gündem belirledi.

Cengizhan Çelik adındaki bir vatandaş, bu duruma dikkat çekti ve "Bugün 6 Ekim İstanbul’un kurtuluşuydu İBB’ye bağlı metrolar ücretsiz, Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Marmaray ücretliydi Bu küçücük detay bile iktidarın bulunduğu konum ve rakiplerinin aldığı pozisyonunun tarifsiz özeti gibiydi" paylaşımında bulundu.

Murat Ongunun tweetine ise çok sayıda mesaj geldi.

Bir kullanıcı, "Ulaşımın komple ücretsiz olmasını önünüze koymalısınız. Ancak o zaman her şey güzel olacak…" mesajı yazarken, bir başkası ise "Murat bey, seneye Marmaray da ücretsiz olacak ne demek ? Mesaj mı var burda :)" mesajını paylaştı.

İşte gelen bazı mesajlar

-Seçim 2022 Haziran ayında olacak, 6 Ekimde de Marmararay ücretsiz olacak.

-İstanbulun Akp den kurtuluşu gününde de ücretsiz olsun.

-Bu lafların altı dolu ki söylüyor Murat bey

-Sorun yok ya İstanbullu anladı meseleyi sanırım,başta metrobus,metro ve otobüse bindim, önce ücretsiz olmalarına anlam veremedim,İstanbulun kurtuluşu tweeti gelince başkanın anladım, sonra Marmaray ücretli olunca"ha bunun işletmesi Akpli bakanlıkta,ondan herhalde ücretli"dedik

-Bende sonradan uyandim geri dondum murat beyin tweetine Vuu super haber

-Murat Ongunu iletişim başkanı yapmalıyız

-Türkiye için hayırlısı ne ise o olur inşallah, yıllardır şu ana kadar hayırlı ve bereketli hiç bir şey görmedik, ya da taraflı olmadiğimiz için gösterilmedi ,ama devranin dönmesini canı gönülden istiyoruz.

-2 ekimde degil 4 ekimde ayriliyorlar. Aradaki iki gunde atam tassaklarini serinletiyor. 6 Ekimde 3.Kolordu İstanbula giriyor.

-GEÇİŞ GARANTİLİ OLDUKTAN SONRA ÜCRETSİZ OLSA NE OLUR... SONUÇTA YIRTILAN YINE HACI BEKIRIN YAKASI....

Murat Ongunun paylaştığı mesajla birlikte İBBnin yetki alanında olmayan ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı olan Marmarayın 6 Ekimde nasıl ücretsiz olacağı da merak konusu oldu.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 20:00