Necati Şaşmaz'ın 12 yıla kadar hapsi istendi

Eşi Nagehan Şaşmaz'ın ses kayıtlarını ve Whatsapp yazışmalarını illegal yollardan ele geçirip boşanma davasında delil olarak sunmakla suçlanan Necati Şaşmaz'ın 12 yıla kadar hapsi isteniyor.

Gündem 06.10.2020, 12:04
Necati Şaşmaz'ın 12 yıla kadar hapsi istendi

Kurtlar Vadisi serisiyle ünlenen Necati Şaşmaz ile 2012de evlendiği Nagehan Şaşmaz, geçen yıl karşılıklı boşanma davası açmıştı. Dava sürerken Necati Şaşmaz, eşine ait ses kayıtları ve Whatsapp yazışmaların yer aldığı bir CDyi mahkemeye delil olarak sundu.

11 ayrı ses kaydı ve Whatsapp yazışmalarının evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını belirten Nagehan Şaşmaz , avukatları aracılığıyla şikayetçi oldu.

"KENDİ BİLGİSAYARINA TAŞIDI"

Sözcüden Hayati Arıganın haberi şöyle: Şikayet dilekçesinde; Necati Şaşmazın boşanma davasında eşinin aleyhine delil olarak kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydettiği, Nagehan Şaşmazdan habersiz cep telefonunu alarak Whatsapp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği iddia edildi. Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Mahkemesi, delil olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

TARAFLAR UZLAŞAMAYINCA İDDİANAME DÜZENLENDİ


Nagehan Şaşmazın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi doğrultusunda aldığını söyledi. Savcılık suçların uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali suçlarından iddianame düzenledi. Hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Şaşmazın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Sözcü

Yorumlar (0)
banner51
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40