Olçok ailesinden açıklama: Soyismimizi kullanmasın

Olçok ailesi, Erol Olçok'un eski eşi Nihal Olçok'la ilgili açıklama yaptı. Erol Olçok'un Nihal Olçok ile 2013'te anlaşmalı boşandığı belirtilen açıklamada, 'Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Nihal Hanım'ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız' denildi.

Gündem 05.12.2019, 18:59 05.12.2019, 18:59
Olçok ailesinden açıklama: Soyismimizi kullanmasın

lçok ailesi, Fetullahçı Terör Örgütü"nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok"un Nihal Olçok ile 2013"te anlaşmalı boşandığını belirterek, "Nihal Süleymanoğlu"nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok"un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım"ın şahsi görüşlerinden ibarettir." açıklamasında bulundu. 


Olçok ailesinden yapılan yazılı açıklamada, şehit Erol Olçok"un Nihal Olçok ile evliliğini 2013"te anlaşmalı boşanmayla sonlandırdığı ve boşanmanın 4 Eylül 2013 tarihli mahkeme kararıyla kesinleştiği kaydedildi.

Çiftin çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun"un velayetinin Erol Olçok"un aldığı, şehadetinden sonra çocukların vasisinin de  amcaları Cevat Olçok olduğu anlatılan açıklamada, şöyle devam edildi:


"Nihal Hanım, 30 Kasım 2016"ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu"nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun"un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu"nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok"un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım"ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu"nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım"ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Yorumlar (0)
banner51
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:20
Güneş 06:46
Öğle 13:01
İkindi 16:25
Akşam 19:07
Yatsı 20:27