PKK itirafçısı: HDP şehirlerde ve dağ trafiğinde örgütün beyni olarak faaliyet gösteriyor

İtirafçının ifadelerine göre örgüt HDP'nin politikalarını belirlese de HDP de şehirlerde ve dağ trafiğinde örgütün beyni olarak faaliyet gösteriyor

Gündem 25.10.2020, 13:56
PKK itirafçısı: HDP şehirlerde ve dağ trafiğinde örgütün beyni olarak faaliyet gösteriyor

Terör örgütünün ini olarak bilinen Kuzey Irakta PKK kamplarında eğitimler aldıktan sonra sahte kimlikle Türkiyeye gelen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akara suikast için keşif yaparken yakalanma korkusuyla teslim olan Zenda kod adlı Sonay Bakar, PKK-HDP ilişkisi hakkında önemli itiraflarda bulundu. Bakarın itiraflarında terör örgütü PKK ve HDP arasındaki ilişkide yeni bir denge unsuru keşfedildi. İşte ayrıntılar...

PKK HDPYİ YÖNETİYOR, AMA HDP DE PKKYI YÖNETİYOR!

Bakar ifadesinde 10 günlüğüne götürüldüğünü ancak sonra işlerin değiştiğini şu ifadelerle anlattı; "İlk gittiğimde 10 gün içinde geri gönderileceğimi sanıyordum. 10uncu gün ailemize mektup yazdırdılar. Yazdığımız mektupları yaktılar. Geri dönmek isteyenlerin mektuplarının hiçbiri ailelerine ulaşmadı. Bundan sonra zaten etrafımızdaki herkes silahlıydı. Eylem için gönderilince bunu fırsat bilerek teslim oldum"

İtiraflarına şöyle devam etti;

"HDPli belediyeler örgütün beyni. Onlar yönetiyor. Hendek olaylarındaki gibi yerel yönetim imkanları örgüte aktarılıyor. HDPli belediye başkanları örgütle iletişim halinde. İlişkileri ve irtibatları olmadığı durumlarda örgüt tarafından uyarılıyorlar.

"HDP ÇADIRINDAN DAĞA GÖTÜRÜLÜĞ 5 YIL KAMPLARDA EĞİTİM VERİLİYOR"

16 yaşındayken Batmanda kurulan HDPnin gençlik çadırından dağa götürüldüm. 5 yıl örgüt kampında eğitim aldım.

BİR BAŞKA İTİRAFÇI DA HDPNİN GENÇLERİ KAÇIRMA SORUMLUSUNU DEŞİFRE ETTİ!

Vanda, terör örgütü PKKya eleman temin ettiği, örgütün sözde yapılanmalarına para aktardığı ve illegal yapılarda sorumlu düzeyde görev yaptığı gerekçesiyle tutuklanan HDPnın eski MYK üyesi Hülya Ertaş hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

HDP GENÇLİK KOLUNDA HÜLYA ERTAŞ TARAFINDAN DAĞA GÖNDERİLDİM

Van 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, etkin pişmanlıktan yararlanan PKKlı bir teröristin ifadesi, HDPnin PKKya eleman temin ettiğini bir kez daha belgeledi. İfadesinde, örgüte katılmaya karar verdiğinde arkadaşının kendisini o dönemdeki BDP İl Başkanlığı binasına götürdüğünü anlatan terörist, "Kapısında Gençlik Kolu yazan odaya girdik. İçeride Hülya Ertaş vardı. PKKya katılmak istediğimizi söyledik. Bizimle yaklaşık yarım saat muhabbet ederek neden örgüte katılmak istediğimizi sordu.

Dilhan Dumanoğlu

KAYNAK: SABAH

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08