Salda Gölü'ne seyir terası yapılacak

Burdur'da bulunan son yılların gözde destinasyonlarından Salda Gölü'nün korunması amacıyla yeni bir plan hazırlandı.

Gündem 19.09.2020, 16:03
Salda Gölü'ne seyir terası yapılacak

Detayları açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Gölün dünyada eşi benzeri yok. Hazırladığımız koruma projesiyle gölün kıyısına kadar giren araçları engelledik. Kamp alanlarını, konteynerleri ve kaçak yapıları kaldırdık. Dumansız hava sahası ilan ettik. Mangalı, sigarayı yasakladık.

Çamur banyosunu sona erdirdik. Şimdi de Göle girilmesini engelleyin diye çok sayıda talep var. Yeni sınırlamalar gelebilir" şeklinde konuştu. Salda Gölünün etrafındaki beyaz kumulların muhafaza edilmesi gerektiğini vurgulayan Kurum, şöyle devam etti: Halk Plajında problem çok ciddi yok ama Beyaz Adaların hakikaten korunması lazım. Önümüzdeki sezondan itibaren bu bölgede göle girilmesini yasaklayabiliriz.

İsteyen Halk Plajı tarafında girebilir. Burada da kontrollü bir şekilde, göle zarar vermeyecek şekilde bu süreci yönetmek mecburiyetindeyiz. Salda, hepimizin. Bu değere, bu mirasa sahip çıkmamız şart. Yılda 1,5 milyon kişi ziyaret ediyor. Teras projesi sürüyor. Vatandaşlarımız Saldayı teraslardan seyredebilecek, fotoğraf çektirebilecek; çay-kahve içip yemeklerini yiyebilecek.

Türkiye

Yorumlar (0)
banner51
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:53
İkindi 15:50
Akşam 18:19
Yatsı 19:39