TBMM'nin ilk gündemi izinsiz hobi bahçesi

AK Parti, "hobi bahçesi" adı altında tarım arazilerinde izinsiz yapılaşmaya "yıkım" getiren yasa teklifini, Meclis açılır açılmaz TBMM gündemine getirmeyi planlıyor.

Gündem 09.09.2020, 13:04
TBMM'nin ilk gündemi izinsiz hobi bahçesi

Milliyetten Ayşegül Kahvecioğlunun haberine göre: Yeni yasama yılına 1 Ekimde başlayacak Mecliste AK Parti grubunun çalışma takvimi netleşmeye başladı. TBMM Genel Kurulunda öncelikli olarak komisyonda kabul edilen tarım arazilerinin hobi bahçeleri gibi uygulamalarla bölünmelerinin engellenmesi, sahipli arazilerde izinsiz ağaç kesimiyle ilgili cezaların artırılması, makaron, yaprak sigara kağıdı, sigara filtresi ve alkol üretimi, satışının Tarım ve Orman Bakanlığının denetimine alınması, taklit ve tağşiş ürünleri üreten ve piyasaya arz edenlere yönelik yaptırımların ağırlaştırılmasını da içeren kanun teklifi ele alınacak.

O bahçeler yıkılacak

İlgili Meclis komisyonunda görüşülerek, benimsenen ve Genel Kurul gündemine inen yasa teklifine göre, tarımsal amaçlı arazi kullanım plan ve projelerine aykırılık durumunda uygulanan yaptırımlar caydırıcı hale getirilecek.

Yorumlar (0)
banner51
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34