Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat yazısında Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli’nin daha önce hiç duymadığımız görmediğimiz yaşamını kaleme aldı. Yazar Donat, Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’ye gerçekleştirdiği ziyareti köşesine taşıdı ve birbirinden ilginç bilgilere yer verdi.

Yavuz Donat’ın yazısına göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin milletvekili maaşına dokunmadığı, memleketi Osmaniye’de ihtiyaç sahiplerine aktardığı ortaya çıktı.

Donat, Bahçeli’yle ilgili şu satırları kaleme aldı:

“Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı ile gezerken… Gözümüz ‘Bulvar tabelasına’ ilişti: ‘Devlet Bahçeli Bulvarı.’ ‘İsrafil’ dedik:

-Devlet Bey Osmaniye’de çok mu seviliyor?

– Hem de nasıl… Milletvekili maaşının tek kuruşuna dokunmuyor…

Öksüze, yetime, dula, fakir ama başarılı öğrenciye dağıtıyor.

Gazilerin… Şehit dul ve yetimlerinin… Osmaniye’de ‘Derneği’ varmış. Ama derneğin ‘Binası’ yokmuş. Devlet Bahçeli ‘Bunu’ duymuş. Ve ‘Kendi tapulu arazisinden bir parseli’ derneğe bağışlamış… İstasyon Caddesi’nde. Derneğe gittik… Herkes Bahçeli’ye dua ediyor. Dernek… Kadın erkek… Arı gibi çalışıyor. Şehidin çocuğu için okulunda yaş günü pastası bile kesiliyor.”

DERNEĞE MİNİBÜS YARDIMI

Osmaniye’de yapılacak olan bir caminin yaşadığı yer sıkıntısına da değinen Yavuz Donat şunları yazdı:

“Mahallenin birine cami yapılacakmış. ‘Cami yaptırma derneği’ kurulmuş. Ama… ‘Arsa yok.’ Devlet Bahçeli duymuş… Ve… Talimat: Benim arazimden camiye bir parsel verilsin… Hemen. Cami yapılmış. Ve ‘Dernek’ camiye bir tabela asmış: ‘Bahçeli Camii.’

Osmaniye’deki muhtarların ‘Derneği’ var… Ama ‘Dernek binası’ yok. Devlet Bahçeli ‘Varlıklı bir aileden’ geliyor. ‘Arazi’ çok. Hem de ‘Şehir merkezinde.’ Öyleyse… Bir parsel de ‘Muhtarlar Derneği’ne.’

Şehit aileleri… Gaziler… ‘Dernek olarak’ Ankara’ya gitmişler. Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmişler. Bahçeli sormuş:

– Bir ihtiyacınız var mı?

– Efendim bir minibüse ihtiyacımız var… Şehit ailelerini ve gazileri cenaze törenlerine, hastaneye, sağa sola götürmek için.

Devlet Bahçeli ‘Derneğe’ bir minibüs almış… ‘Kendi cebinden.’

Deposuna yakıt doldurmuş… ‘Parası yine Bahçeli’den.’ Devlet Bey’in tek ricası olmuş… ‘Aman bunu kimse duymasın.’ Fakat… ‘Duyulmuş… Milletin dilinde.’ Madem herkes biliyor… Öyleyse biz de yazalım.