2014 Yılında Sivas 1 Nolu Şube başkanı olan İlhan KARAKOÇ 1 yıl sonra olağanüstü bir kongre ile şube başkanlığından olmuştu. İlhan Karakoç başlattığı hukuk mücadelesini kazandı .

Tüm davaları kazanan İLHAN KARAKOÇ bugün sosyla medyadan paylaştığı mahkeme kararı le Şube başkanlığını yeniden ilan etti. 
İşte  o açıklama;

Aziz Dostlar,
Sendikamızın Çok Kıymetli Üyeleri

2014 Eğitim-Bir-Sen Olağan Kongresinde delegemizin hür iradesi ve teveccühü ile yönetim görevi şahsıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma tevdi edilmişti. Haklı ,geçerli ve hukuka uygun hiçbir sebep olmamasına rağmen yaklaşık bir yıl gibi kısa bir süre sonra olağanüstü kongre süreci işletildi. Bunun doğru bir yöntem olmadığını bu süreç işletilse bile seçim sonucu ne olursa olsun bu süreçle ilgili haksız yaklaşımları hukuki yönden dava edeceğimizi ve konuyu yargıya taşıyacağımızı ifade etmiştik.Demokrasi anlayışına ters düşen bu yanlış yaklaşım nihayetinde 31.İş Mahkemesinin verdiği kararı Yargıtay'ın onaması ile sonuçlandırılmış ve iç hukuk yolları sona erdirilmiştir.
Müminler kardeştir ilkesinden hareketle tüm camiayı kucaklayıp sendikal formata yeniden dönmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.Hakkı adaleti gözeten ve haksızlığa boyun eğmeyen anlayış içerisinde olacağız.
Bizim buradaki mücadelemiz kuru bir başkanlık mücadelesi asla değildi. Bilakis çok kıymetli delegasyonun olağan kongredeki iradesine yapılan saygısızlığa dur demek içindi.
Gün birlik günüdür. Birlikte olacağız, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Kimseyle düne dair bir hesaplaşma, kin gütme, intikam alma gibi bir duygu içinde asla değiliz, olamayız. Hz Yusuf’un kardeşlerine dediği gibi “Size bugün hiçbir başa kakma ve ayıplama yok” . Biz dün olduğu gibi inşallah hiçbir ayrım yapmadan bütün üyelerimizi bütün eğitim camiasını kucaklayacağız.
Kıymetli kardeşlerim dualarınızı bekliyorum.Bu kararın öncelikle sendikamıza,şehrimize hayırlar getirmesini arzu ediyorum. Selam ve Saygılarımla....
İLHAN KARAKOÇ
EĞİTİM-BİR-SEN
Sivas 1 Nolu Şube Başkanı

kamu haber, kamu ajans, Kamudan haberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajans kamu Haber/ www.ajaskamu.net