BAŞKAN KARATAŞ yayınladığı mesajında; "Dün FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÇOCUK YOĞUN BAKIM'da DR. ÖĞRETİM GÖREVLİSİ YUSUF SARI HOCAMIZ  HASTA yakını tarafından saldırıya uğramış ve saldırı sonucu rapor almak zorunda kalmıştır.  Doktorumuza , ailesine ve camiamıza geçmiş olsun diliyorum.
Yine Plastik Cerrahi Servisinde Kamu malına zarar veren ve Sağlık Çalışanlarının can güvenliği nedeniyle kendilerini odalarına kitlemek zorunda bırakan vahim olayı kınıyorum.


Kamu Sağlık-Sen olarak defalarca önlemler acil olarak alınmalı, sağlıkta şiddet cinayete dönüştü diyerek, uyarılarda bulunmuştuk. Ne yazık ki uyarılarımız dikkate alınmadığı gibi geçmişte yaşanan vahşetler de birkaç gün kınama ve taziye mesajları ile geçiştirilip unutulanlar kervanına katıldı. Hastane idarelerinin güvenlik önlemlerini gözden geçirmelerini istiyoruz.Yetkililer gerekenleri yapsaydı bugün bunlar yaşanmayabilirdi. Çünkü sağlık çalışanları sadece güvenli çalışmak ve akşam olunca sağ salim ailesine kavuşmak istiyor. Hastanelerin savaş meydanlarını andırdığı, çalışanın her saniye şiddete uğrama endişesi ile yaşadığı bir ortam olarak kalmasını istemiyor. Şifa veren eller kendi hayatlarından her gün endişe duymaktan yoruldular. Bunun düzeltilmesini istiyorlar. Bizde onların sesi oluyor ve bu çağrıya kulak verin diyoruz. Bir kez daha saldırıya uğrayan Yusuf Sarı hocamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Çocuk Yoğun bakımda ve PLASTİK CERRAHİ SERVİSİNDE saldırı da bulunan şahıslarla ilgili adlı makamlardan cezalandırılmaları nı talep ediyorum "dedi.