Ajanskamu.Net- Önce Rotaryenlerle ve MAsonalr ilbirliği yaptığı ve İzmir'deki Okulları Masonlara teslim ettiği için gündeme gelen ve bu konuda hiçbir açıklama yapmayıp sessizliğe bürünen İl Müdürü Ömer YAHŞİ, son olarak Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinini tespit ettiği  yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelmişti.

Adana Milletvekili İsmail KONCUK'un gündeme getirdiği İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ'nin bir GSM operatöründen proje adı altında 400 bin tl alıp bununla tatil yaptığı ve bunun Bakanlık Müfettişlerince tespit edildiği ve yolsuzluk nedeniyle görevden alınıp yargılanması gerektiğinini Bakanlık müfettişlerince teklif edilmesine rağmen bu yolsuzluğun örtbas edildiğine dair iddialarının ardından İl müdürü Ömer YAHŞİ "tarafıma verilen bir ceza bulunmamaktadır" diye bir açıklama yapmıştı. 

İsmail KONCUK bunun üzerine TBMM'de MEB bütçesinin görüşmeleri esnasında bu konuyu tekrar Meclis gündeminden dile getirerek yolsuzluk iddialarını TBMM tutanaklarına geçmesini sağladı. KONCUK konuşmasında bir de Milli Eğitim Bakanına çağrı yaparak; "Bu il mdüürünün MEB'e yakışmadığı ve görevden alınması gerektiğini, İzmir Valisinin de bu duruma sessiz kaldığını" Meclis Kürsüsünden bir kez daha dile getirmişti. 

İşte İsmail KONCUK'un o konuşması: 

Bu olayın ardından bugün İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi twitter hesabından  ilginç bir paylaşımda bulunuldu. 

Paylaşımda  Yolsuzluk iddalarıyla gündemde olan ve  yaptığı protokolle İzmirdeki okulları  Rotaryenlere kendi eliyle teslim eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ'ye Ak Parti İzmir İl Başkanı ve MHP İzmir İl Başkanınından destek ziyareti geldiğiner dair bir paylaşım yapıldı.

Masonlarla yaptığı protokolle İzmir'deki okulları Rotaryenlere teslim eden ve Yolsuzluk iddialarıyla Bakanlık Müfettişlerince görevden alınması teklif edilen ama ceza verilmeyip örtbas edildiği iddia edilen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ'ye Ak Parti İzmir İl Başkanı ve MHP İzmir İl Başkanınından destek ziyareti geldi.

Bu paylaşımın üzerine  Adana Milletvekili İsmail KONCUK sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaparak iddialarını yineledi ve duruma tepki gösterdi. :

"İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne siyasetçi ve bazı sivil toplum örgütlerinin ziyareti yoğunlaşmış. Bunu nasıl okumamız lazım? Kim ne yaparsa yapsın, ben sorumluluğumu yerine getirdim ve sözlerimin arkasındayım. İktidar ve Sn Ziya Selçuk da kendilerine yakışanı yapsınlar, artık. 

Aile fertlerini, kurum parası ile tatile gönderme suçu, benim değil, Bakanlık müfettişlerinin, bilgi, belge ve şahitler üzerinden yaptıkları bir tespittir.

TBMM’de, bizzat Milli Eğitim Bakanı Sn Ziya Selçuk, 600 milletvekili ve tüm Türkiye’ye TBMM TV aracılığıyla yaptığım açıklama bu ülkede karşılık bulmuyorsa, bu sözün bittiği, tuzun da koktuğu yerdir. Benden günah gitti. Tüm sorumluluk, bilip de bilmezden gelenlerindir.

www.ajanskamu.net