Milli Eğitim Bakanlığı bu sene yenilenen müfredat ve daha birçok konu hakkında görüşme yapılacak olan ve çeşitli konuların ele alınacağı seminer çalışmalarının yüz yüze yapılması kararını almıştı.

Fakat yüz yüze yapılması gereken seminerlerle ilgili söz konusu mesleki çalışmalarını il dışında yapma talebinde bulunan, öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda görev yaptığı ilin dışında seminer almak isteyen öğretmenlerin sayısı da oldukça fazla olduğu tespit edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ona da bir çözüm buldu!

Başka şehirde seminere katılacak olan öğretmenlerimiz 24 Haziran tarihinde düzenlenecek olan sene sonu öğretmenler kuruluna katılamayacakları biliniyor. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı bu duruma da bir çözüm yolu üretti.

Norm fazlası öğretmenlerle ilgili yeni görevlendirmeler yapılacak Norm fazlası öğretmenlerle ilgili yeni görevlendirmeler yapılacak

Sene sonu öğretmenler kurulunda alınacak olan bazı kararlar 2024-2025 eğitim öğretim yılını da etkileyecek şekilde detaylar barındırıyor. Bundan dolayı söz konusu sene sonu öğretmenler kurulu toplantıları çevrimiçi toplantı araçları tarafından online olarak yayınlanacak. Öğretmenlerimiz de bu toplantılara söz konusu çevrimiçi programlar sayesinde katılmış olacaklar.

Editör: Serhat SALİMOĞLU