İl milli eğitim müdürüne tepki geldi

Geçtiğimiz gün ortaya atılan bir iddialara tepkiler gelmeye devam ediyor. Habere göre Antalya’nın Konyaaltı'nda bulunan bir okulda 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı kapsamında hazırlıklar başladı. Okulun hazırladığı programa akışına göre o gün ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’, ‘İzmir Marşı’, ‘Bülbülüm altın kafeste’ marş ve şarkıları çalınacakmış ancak İl MEM programa müdahale ederek bu ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’, ‘İzmir Marşı’, ‘Bülbülüm altın kafeste’ marş ve şarkılarının çıkmasını istemiş. İddialar bu yönde.

Bu durumda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan tepki geldi. Özdağ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı..

“Antalya Konyaaltı Anadolu Lisesi öğrencileri 10 Kasım için hazırlıklara başlamışlar. Büyük bir anma töreni hazırlıyorlarmış. Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğü müdahale ederek, programdan ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’, ‘İzmir Marşı’, ‘Bülbülüm altın kafeste’ marş ve şarkılarının çıkmasını istemiş. Bana ulaşan veliler tepkili. İl Milli Eğitim ne ister acaba? Rum Ortodoks kilise müziği mi? Ne yaparsanız yapın Türk gençliği Atatürk’ten vazgeçmeyecek”

MEB 2024-2025 eğitim öğretim yılı iş takvimi belli oldu MEB 2024-2025 eğitim öğretim yılı iş takvimi belli oldu
Editör: Haber Merkezi