Konu ile ilgili iddiaların sahibi EBS Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Levent KÖSE:

KÖSE yaptığı basın açıklaması ve iddialar şöyle:

Dayatmaya, saldırıya, itibarsızlaştırmaya karşı üyemizin yanındayız

Eğitim‑Bir‑Sen Elmadağ Şube Başkan Yardımcımız Selim Sağır, Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından darp edilmiştir.

Bugün bir eğitimciye gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyoruz. Eğitim‑Bir‑Sen olarak her zaman haksızlığın, hukuksuzluğun ve zulmün karşısında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Elmadağ ilçe milli eğitim müdürü olarak göreve başladığı andan itibaren inceden inceye üyelerimize baskısını hissettirmiş, bu tutumuyla Elmadağ’da eğitim çalışanlarımızın mutsuz ve huzursuz olmalarına neden olmuştur.

Elmadağımızda sınav kazanarak, okul müdürü olarak atanan ve göreve başlayacak okul müdürlerine sözlü baskı yaparak göreve başlamalarını engellemiş ve Elmadağ’a tayin isteyeceklerin adeta kendisinden icazet almalarını beklemiştir.

Sendika üyelerimize yaptığı baskıyla çalışma şevklerini kırmış, çalışma barışını bozmuş ve Elmadağımızda eğitimciler arasında huzursuzluğa neden olmuştur.

Eğitim Bir Sen olarak bu huzursuzluğu mümkün olduğunca sükûnet içerisinde çözülmesi için azami gayreti göstererek Elmadağımızın eğitimine zarar vermemek adına aklı selim davranmaya çalıştık.

İlçe müdürü 16 Haziran Cuma günü üstün başarı belgesi verilirken bile kendi çevresindekileri ön plana çıkararak öğretmenler arasındaki ayrımcı tavrını sürdürmüştür.

Bunu uygun bir dil ile kendisine izah etmeye çabalayan Elmadağ Eğitim‑Bir‑Sen Başkan Yardımcısı Selim Sağır öğretmenimizi boğazını tutup darp edip hakaret ve küfür etmesi üzerine bu durum dayanılmayacak bir hal almıştır.

Bu bağlamda ilçe milli eğitim müdürü göreve başladığı günden itibaren takındığı tutum ve davranışlarla makamın müdür beye fazla geldiğini hepimize göstermiştir.

Elmadağ İlçe Milli Eğitim müdürlüğü sizin ve ailenizin değil devletin bir kurumudur.

Unutulmamalıdır ki bu makamlar geçicidir, itibar ise kalıcıdır…

Ayrımcılık yapmanıza, devletimizin memuruna hizmetlisine, öğretmenine, okul yöneticilerine zulmetmenize, ayrıştırmanıza müsaade etmeyeceğiz.

Basın açıklamamızın başında da dediğimiz gibi Eğitim‑Bir‑Sen baskınıza mobbinginize müsaade etmeyecek.

Hukuki ve idari anlamda üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Söz konusu hakaret ve kasten yaralama olayında adli ve idari süreç başlatılmıştır. Bu sürecin de takipçisi olacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı AK Partili seçmeni mağdur etti Milli Eğitim Bakanlığı AK Partili seçmeni mağdur etti

Dayatmaya, saldırıya, itibarsızlaştırmaya karşı buradayız üyemizin yanındayız…

Eğitim‑Bir‑Sen Ankara 2 No’lu Şube Başkanı

Levent Köse