Önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan... Bakanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını sundukları yönündeki iddiaların arka planında ne var? Resmi açıklamalar yapılmamasına rağmen bakanların istifa söylentileriyle yıpratılması, bazı kesimlerin 'kabineyi organize etme çabası' olarak yorumlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını sunduğuna yönelik iddialar bazı basın yayın organlarınca kamuoyuna servis edildi.

Fetö'de İlginç Şeyler Oluyor İşte Yeni Yapılanmaları Fetö'de İlginç Şeyler Oluyor İşte Yeni Yapılanmaları

Aynı medya kurumları, Koca'nın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ın da istifa edeceği iddiasını ortaya attı.

Kabinede yeniden dizayn çabası

Halihazırdaki kabineyi yıpratmak isteyen ve dezenformasyona imza atan bazı medya kuruluşları Fahrettin Koca ile beraber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifasını sunduğunu öne sürdü.

Herhangi bir resmi açıklamaya dayanmayan iddialarla kabinenin bazı kesimlerce yeniden dizayn edilmeye çalışıldığı değerlendirmesi yapılıyor.

Söz konusu haberlerle iddiaların adeta köpürtülme çabası bu değerlendirmeyi destekler nitelikte.

Kaynak : Yenişafak Gazetesi

Editör: Serhat SALİMOĞLU