Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Ortaöğretim, Önlisans, Lisans Mezunlarından Personel Alımı Yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığından yeni sözleşmeli personel alımı duyurusu geldi. MSBden yapılan resmi duyuruda, 200 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi. Resmi duyuruda, "Milli Savunma Üniversitesinde Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere; Başvuru Kılavuzunda TABLO-1de belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak, TABLO-2de yer alan niteliklerde sözleşmeli personel kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" konulu kararı çerçevesinde 200 (iki yüz) sözleşmeli personel temini yapılacaktır." denilirken, ayrıntılarda resmi sayfada yer aldı. MSB Sözleşmeli personel alımıyla ilgili tüm detaylar bu haberimizde.


MSBden yapılan resmi duyuruda, Milli Savunma Bakanlığına Hizmetli, Aşçı, Berber,  Garson, Şoför, Terzi, Kaloriferci, Elektrik Ustası, Boyacı, Psikolog , Veteriner Hekim, Diyetisyen , Tekniker ve Teknisyen alımı yapılacağı İlgili alım için başvuruların 1 Nisan ile 21 Nisan tarihleri arasında Personel Temin sayfası üzerinden alınacağı kaydedildi.

MSB duyurusunda, başvuru yapacak adayların unvanlara göre belirlenen özel şartların yanı sıra genel şartları da yerine getirmesi gerektiği kaydedilirken, resmi duyuruda başvuru işlemleriyle ilgili, "Başvurular, 01.04.2021 - 21.04.2021 tarihleri arasında http://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır. NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip tüm aşamaları tamamlayarak ‘Tercih Yap’ ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapabilecektir. Tercih işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercihlerimi Göster’ butonuna tıklayarak kayıtlı tercihlerini kontrol edebilecektir." denildi.

MSB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI VE GENEL ŞARTLAR

Başvuru genel şartları ile kontenjan dağılımı ise şu şekilde: 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48inci maddesindeki genel şartları taşımak,
b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında
yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmak,
c) Nitelikler tablosunda (TABLO-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen
niteliklere sahip olmak,

Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:47
Güneş 06:18
Öğle 13:09
İkindi 16:52
Akşam 19:50
Yatsı 21:16