Kasım ayının gelmesiyle birlikte öğretmenlere verilecek olan 848 TL'lik seminer ücreti detayları netleşti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kasım ayı seminer çalışmalarına katılan öğretmenlere sağlanacak ek ödemenin miktarı ve diğer önemli bilgiler şu şekilde.

Kasım Ayı Seminer Çalışmaları Online Olarak Gerçekleşecek

Kasım ayının seminer çalışmaları, bu yıl 13 - 17 Kasım 2023 tarihleri arasında online olarak düzenlenecek. Öğretmenler, seminer çalışmalarını Öğretmen Bilgi Ağı (ÖBA) sistemi üzerinden takip edebilecekler.

Günlük 3 Ek Ders Saati Ücreti

Toplamda 5 iş günü sürecek olan seminer çalışmalarına katılan öğretmenlere, günlük 3 ek ders saati ücreti ödenecektir. Bu da demek oluyor ki Kasım ayı seminer çalışmalarına katılan öğretmenler toplamda 15 ek ders saati ücreti alacaklar.

Zam ve Gelir Vergisi Dikkate Alındığında

Temmuz ayında gerçekleşen yüzde 17,55'lik zam oranı, yüzde 20 gelir vergisine tabi olan bir öğretmenin ek ders ücretini saatte 56,56 TL'ye yükseltti. Dolayısıyla yüzde 20 gelir vergisi kesintisi yapılan öğretmenlere Kasım ayı seminer ücreti olarak toplamda 848 TL ödeme yapılacaktır.

Resmi verilere göre Temmuz ayı Başöğretmen maaşı hesaplandı Resmi verilere göre Temmuz ayı Başöğretmen maaşı hesaplandı