Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp damar anjiografisi, stent ve kalp pili gibi uygulamalar yapılıyor.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağdaş Derdiyok, hastanede kalp damar anjiografisi, stent ve kalp pili gibi uygulamaların yapıldığını duyurdu. Kalp damarın önemine değinen Derdiyok, anjiyo ihtiyacı olan hastaların yakın zamana kadar başka illere, hastanelere sevki olduğunu vurgulayarak, artık hastaların şehir dışına çıkma zorunluluğu kalmadığını söyledi. Derdiyok, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hastane Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Gençbay, Girişimsel Kardiyoloji Laboratuvarı’nda yapılan işlemler hakkında bilgilendirmede bulundu. Gençbay, “Anjiyo ünitesinde Kalp damar anjiografisi, stent, bacak damarlarına anjografi stent ve diğer damarlara aynı şekilde anjiografi stent uygulanabilmekte. Ayrıca her türlü kalp pili ünitemizde takılabilmektedir. Yakın zamanda; elektrofizyoloji, kalp deliklerinin ve kalpte aort kapak değişimlerinin kasıktan girilerek kapatılması işleminin başlatılacak” dedi.

Yakın zamana kadar anjiyo ihtiyacı olan hastaların tedavisi için yakın sağlık merkezlerine sevki olduğunu ifade eden Gençbay, artık hastaların şehir dışına çıkma zorunluluğu kalmadığını aktardı.

Randevu alıp gelmeyenlerin sayısı 23 milyon kişi Randevu alıp gelmeyenlerin sayısı 23 milyon kişi