2023 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen tarih belli oldu! Adaylar, sonuçları öğrenmek için sabırsızlanıyor. ÖABT oturumuyla birlikte tüm oturumları ile birlikte sona erecek. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen o gün!

2023 KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından belirlenen takvime göre, 25 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak. Adaylar, sonuçları T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek olup, sonuç bilgileri internet sayfasında ilan edilerek adaylara tebliğ edilecektir.

Adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları sonuç bilgilerinde yer alacaktır. Adayların kimlik bilgilerinde değişiklik olması halinde, daha önce alınmış olan sınav/yerleştirme sonuçları değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmeyecektir.

ÖSYM ayrıca, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini de hizmete sunmuştur. Bu sistem üzerinden sonuç belgesi kontrol kodu ile sonuçların doğrulanması mümkündür.

LGS'de o öğrenciler göz göre gore yanlış tercih yapıyor LGS'de o öğrenciler göz göre gore yanlış tercih yapıyor
Editör: Haber Merkezi