Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredat taslaklarını yayınladı. Müfredat programları bir hafta süresince eleştiri, görüş ve önerilere açık olacak. Geri bildirimler sonucunda tekrar değerlendirilip müfredat programları kesinleşecek. Gelecek eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, 1,5 ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanacak. Bazı derslerde köklü değişiklikler yapılırken bazılarında sadeleştirmeye gidildi. Sadeleştirme yapılan derslerden biri Lise Matematik oldu. Lise Matematik müfredatından integral konusu çıkarıldı mı?

Bakan Tekin müfredatlarının yoğun olduğunu bu sebeple öğrenci ve öğretmen başarısının düştüğünü, bazı derslerde sadeleştirme yapılacağını açıklamıştı.

Lise matematik müfredatından integral konusu çıkarıldı. Bunun yerine limit ve türev konuları daha detaylı şekilde müfredata eklendi.

Valilikten Açıklama Geldi Okullara Bir Gün Ara Verildi Valilikten Açıklama Geldi Okullara Bir Gün Ara Verildi

Müfredat 10 yıllık çalışma sonucunda hazırlandı. 1000 üzerinde akademisyen ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen toplantılar sonucunda müfredata ilişkin taslak hazırlandı. Yeni müfredat kademeli şekilde uygulanmaya başlayacak.

2024 yılı yeni müfredat taslağı için tıklayın.

Eleştiri, öneri ve görüş bildirmek için tıklayın.

Editör: Serhat SALİMOĞLU