Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu 1. sıradan milletvekili adayı oldu. Bu minvalde Ziya Selçuk'un yerine gelen Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığına veda edecek.

Nagehan Alçı, Haberturk Tv canlı yayınında Mahmut Özer'e övgü dolu sözlerde bulundu.

''Son dönemin en parlak bakanlarından biri''

Nagehan Alçı, Mahmut Özer hakkında: ''Mahmut Özer Ordu 1. sıradan aday oldu. Sn. Özer'i son dönemin en parlak bakanlarından biri olarak görüyorum. Bunu yazılarımda da belirtiyorum. Mahmut Özer'in Milli Eğitim Bakanlığına gelmesi ciddi bir fark yarattı. Sakin, sessizce, çok fazla polemiğe girmeden, o bürokrat titizliğiyle çok güzel adımlar attı. Çok kararlı bir şekilde okulları açtı. Deprem bölgesinde bu kadar büyük bir türbülans yaşandı, en kısa sürede bütün okulların açılması için, deprem bölgesindeki okullar dahil çalıştı.'' ifadelerini kullandı.


''Hakikaten Mahmut Özer'e helal olsun yaptıklarıyla..'

Nagehan Alçı yaptığı yorumda üst üste helal olsun dedi. Cümlelerini bu şekilde sonlandırdı: ''Ben helal olsun demek istiyorum. Milli Eğitim Bakanlığı açısından bir kayıp olur yeniden Cumhur ittifakı iktidara gelirse. Ama bakanları kabineye alma stratejisi kapsamında şaşırtıcı değil. Ama bir kere daha söylüyorum. Hakikaten Mahmut Özer'e helal olsun yaptıklarıyla..''

Gölcük’teki okuldaki yolsuzluk… Akmanşen; Müfettiş görevlendirdik! Gölcük’teki okuldaki yolsuzluk… Akmanşen; Müfettiş görevlendirdik!

Nagehan ALÇI / Haberturk