Mebpersonel Haber Sayfasının Yaptığı Habere Göre; Bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli tanıtım programı düzenlendi. Söz konusu program coşku ve büyük kalabalıkla gerçekleşirken bir detay ayrıntılardan kaçmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, milletvekilleri, akademisyenler, milli eğitim camiasının önde gelen isimleri ve eğitimle ilgilenen önemli isimler tanıtım programında yer aldı.

Lakin eski Milli Eğitim Bakanı, şuan ki Ak Parti milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Başkanı olan Mahmut Özer toplantıda görüntülenmedi.


Bilindiği üzere hükümet yeni müfredata çok önem veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü açıklamaları yeni müfredat üzerine vermiş olduğu önemi ayan beyan ortaya koyuyor.

Bugün yapılan tanıtım programına Milli Eğitim Komisyonu başkanı Mahmut Özer de davet edilmişi. Lakin katılım sağlamadı.

İşte MEB 'in Yeni Sistemi Dershanelere Kilit İşte MEB 'in Yeni Sistemi Dershanelere Kilit

Mahmut Özer, eski bakan olduğu için mi gitmiyor? Yoksa egosundan dolayı mı gitmiyor?

Eğitimin tüm paydaşları yeni müfredata sahip çıkarken, tanıtmak için ciddi çaba harcarken şuanki Ak Parti hükümetinde milletvekili olarak görev yapan hatta bunun ötesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Eğitim Komisyonu başkanı olarak görevlendirilen Mahmut Özer'in programı önemsemediği anlamını mı çıkarmalıyız? Şayet durum böyle ise Mahmut Özer Milli Eğitim Komisyon Başkanlığını bırakmalıdır.

Cevabı siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.